Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

0 - Ikona.jpg

Aromaterapie z elektrické zásuvky 17.02.2009

Léčba vůněmi neboli aromaterapie má své místo nejen při vlastní snaze osvěžit vdechovaný vzduch, odreagovat se a tím i zmírnit alergické reakce, ale jak si následně uvedeme, může dokonce pomoct alergeny z obytného prostředí vymýtit.


Voňavé elektrozásuvky

Klasické zásuvkové osvěžovače vzduchu a odpařovače s hypoalergenním účinkem (u nás především z řady Puresse od světového výrobce Ambi Pur) se těší velké oblibě, a to i v „nealergických“ domácnostech. Obecně jsou totiž vnímány jako zdravější, šetrnější a celá řada testů toto přesvědčení také potvrzuje. Vyznačují se právě cílem snížit riziko vzniku kožních, ale i respiračních alergií. Vonná páska tedy nepředstavuje žádné nebezpečí při kontaktu s pokožkou a osvěžovač se tak nemusíte bát umístit třeba do dětského pokojíčku. Stejně tak sortiment vůní je založen na svěžím, lehce parfémovaném aroma, které nedráždí, ani nezpůsobuje onen nepříjemně vlezlý odér, jako tomu bývá v případě některých samozvaných osvěžovačů.

Čističe vzduchuOtevřít galerii »Vůní proti alergenům


Aromalampa v bytě alergika není zdaleka jen dekoračním doplňkem. Zejména na nočním stolku, v poličce nebo jinde v blízkosti postele je její úloha nezanedbatelná. Už v dřívějším článku věnovaném domácímu prostředí alergiků (Jak vyzrát na roztoče) jsme upozorňovali na to, jak je nesnadné roztoče ukryté v lůžkovinách vypudit. A přitom právě oni jsou nejznámějším původcem alergenů v obytných prostorách. Jakou že to má souvislost s aromaterapií? Velmi úzkou, protože je známým faktem, že narozdíl od většiny z nás domácím roztočům eukalypt - jeden z nejběžnějších vonných olejů - vůbec nevoní a v takto aromatizovaném prostředí se jim moc nedaří. A právě zde můžeme těchto vonných efektů velmi dobře využít.

Čističe vzduchuOtevřít galerii »Mocný eukalypt


Rozmanité vůně kvalitních a dobře zvolených éterických olejů příznivě působí na naši nervovou soustavu (tím pádem také na emoce) a stimulují imunitní systém, který právě v případě alergiků dostává dost zabrat. V neposlední řadě přírodní bylinné vůně dokáží aktivovat ozdravný proces celého organismu. Proto jsou také nezbytnou součástí relaxačních procedur - ať už ve formě masáží, vodních lázní, nebo právě zmíněné inhalace. Eukalyptus je jednou z nejúčinnějších esencí v boji s dýchacími potížemi všeho druhu, dále napomáhá hojení ran, podporuje koncentraci, pomáhá odbourat migrénu, pohlcuje pachy, osvěžuje a čistí vzduch.

Čističe vzduchuOtevřít galerii »Aromalampy – elektrické, nebo radši klasiku?

Nejdostupnější užití esenciálních olejů nám běžným spotřebitelům poskytují asi právě aromalampy nebo tzv. keramické kostky. Všechny tyto pomůcky lze pořídit do pětistovky v základním keramickém provedení, anebo si naopak připlatit tisícovku navrch za elektrický model. Jeho výhodou je především to, že se nemusí hlídat, kdežto zapálenou svíčku je rozhodně lepší bez dozoru nenechávat. Principem se však tyto praktické doplňky nijak neliší, je to pouze otázka komfortu použití (plamen „pravý“ nebo umělý), designového provedení nebo značky. Nejdůležitější však je, aby miska na vodu byla ze skla (snadno omývatelná, budeme-li chtít vyzkoušet i další směsi) a aromalampa byla dostatečně vysoká, aby se směs nepřepalovala, popřípadě neodpařovala moc rychle. Do misky s čistou vodou pak stačí nakapat 3 až 8 kapek vybraného éterického oleje (v našem případě tedy toho eukalyptového), přiložit na povrch aromalampy, zažehnout plamen a zapojit smysly.

Autor: Gábina Janků
Foto: Gettyimages.com Čistič vzduchu BIONAIRE BAP1500, cena 7100 Kč čistič vzduchu Icleen IQair healthpro Čistička vzduchu Airgle 750 s HEPA filtry I plyšové hračky je nutné čistit Ionizátory LightAir patří mezi designérské skvosty Ozón vzduch vyčistí, existují však bezpečnější způsoby Špičková čistička vzduchu AOS 2061, Air-O-Swiss, cena 6900 Kč Zvlhčovač vzduchu Babymoov Zvlhčovač vzduchu Bionaire BWM 5075 Zvlhčovač vzduchu Philips

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít