Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

Image_foto_Stop_chloru_zdroj_GuaaCZ_(4).jpg

Bezpečné koupání bez chlóru s GUAa POOL aneb zdravotní rizika spojená s chlorovou desinfekcí domácích bazénů a vířivek 05.05.2014

Zápach chlóru již dlouhou dobu neodmyslitelně patří k letním radovánkám spojeným s koupáním v bazénech a vířivkách. Chlór je stále ještě často používaným desinfekčním prostředkem, přestože se jedná o toxickou látku, která je zdraví nebezpečná. I přes nízkou koncentraci chlóru v bazénech dokáže velmi poškodit naše zdraví. Společnost Guapex tak přichází na trh s revoluční novinkou GUAa POOL, která spolehlivě vyčistí vodu v bazénech i vířivkách bez použití jedovatého chlóru a pracuje na bázi zdraví nezávadných polymerů.


Vdechování chlóru působí respirační potíže Častou komplikací při plavání v bazénu s chlorovanou vodou jsou potíže s dýcháním. Během plavání totiž vdechujete nebezpečné aerosoly z chlóru, které se tvoří těsně nad hladinou. Největší problémy pak vznikají ve špatně odvětrávaných prostorách, kterými mohou být i domácí zastřešené venkovní bazény či vířivky. „Na vině přitom není chlór samotný, ale jeho reakce s dusitany a dusíkatými látkami. Chlór tedy začíná být toxický a zapáchá teprve ve chvíli, kdy likviduje nějaké mikroorganismy či nečistoty. Nová technologie přípravků na desinfekci bazénů a vířivek GUAa POOL pracující na bázi polymerů je bez zápachu a jakéhokoliv rizika pro lidský organismus,“ říká Petr Wagner, ředitel společnosti Guapex. Alergické reakce Podráždění očí a kůže jsou nejčastějším důsledkem koupání v bazénech s chlorovanou vodou. „Koupání v chlorované vodě zhoršuje a někdy dokonce vyvolává kožní problémy, jako jsou vyrážky, ekzémy či atopický ekzém. Tyto obtíže trápí především osoby s citlivou pokožkou a děti,“ varuje Petr Wagner. Chlorovaná voda je dokonce zodpovědná i za zvýšené riziko rakoviny a to především rakoviny kůže, protože chlor narušuje pokožku těla, která pak hůře odolává i slunečnímu záření. „Nová technologie GUAa POOL nezpůsobuje žádné alergické reakce ani jiná onemocnění a je vyvinuta speciálně i pro děti do tří měsíců,“ doplňuje Petra Režňáková z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Gynekologické problémy Chlorovaná voda v bazénech zapříčiňuje také jedno z nejčastějších letních trápení všech žen, kterým jsou kvasinkové infekce. Chlor totiž svým účinkem zabíjí nejen mikroorganismy v bazénu, ale také ty v lidském těle. Narušuje tak přirozenou rovnováhu mikroorganismů především v ženském těle, kvůli čemuž pak dochází k přemnožení patogenů, způsobujících ženám nepříjemné gynekologické obtíže, které jsou často dlouhodobějšího charakteru a vyžadují léčbu.


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít