Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

867079_herb_tea_cup.jpg

Čaj a naše zdraví 07.11.2008

Zdraví je to nejdůležitější v našem životě, proto bychom něj měli řádně pečovat. Pomoci nám v tom mohou i čaje a jejich téměř zázračné účinky.


Co všechno čaj dokážeKáva od P.P.Otevřít galerii »
Čaji jsou připisovány vlivy na snižování únavy a podporu zvyšování tělesné a dušení činnosti. Ale on nás dokáže ohromit, protože má v sobě daleko více pozitivního, než jen zvyšování pozornosti a podobně. V zimě nás zahřeje a v létě ochladí. Zelený čaj snižuje cholesterol, cukr a tuk v krvi a je vhodný při detoxikaci jater, působí močopudně a někdy může také udržovat tělesnou hmotnost. Je doporučován řadou odborníků jako příznivě působící proti virům, plísním, zubnímu kazu, ale také jako prevence vzniku rakoviny.

Pro dietu jak dělaný
Pokud čaj nesladíte, tak nemá nžádné kalorie a neobsahuje ani žádné tuky. Je vhodný pro pití po celý den a tím pro dodržování pitného režimu. Například ovocný čaj může zahnat naší ,,večerní mlsnou“ a zpříjemnit tak ulehání do postele. Měli bychom myslet na naše děti, kterým většinou s dobrým úmyslem kupujeme různé ,,super vitamínové“ nápoje, bohužel si však neuvědomujeme, že obsahují hodně chemických látek a cukrů. Správná volba pro dítě je mimo vodu a ovocné šťávy čaj a zase jenom čaj.

Káva od P.P.Otevřít galerii »Zelená lékárna

Nesmíme opomenout bylinné čaje, které mají všestranné blahodárné účinky hlavně v době nemoci, nachlazení či těhotenství. Obecně se doporučuje, že bylinné čaje by se měly vypít během jedné hodiny od uvaření, abychom vstřebali co nejvíce účinných látek.

Šípkový čaj je zdrojem mnoha vitamínů, především vitamínu C. Jeho popíjení se doporučuje v období chřipek, onemocnění nějakou infekcí, ledvin nebo močových cest. Ibiškový čaj snižuje cholesterol v krvi a působí preventivně při kardiovaskulárních chorobách. Máta uklidňuje rozdrážděný žaludek, heřmánek uklidňuje a působí protizánětlivě. Meduňka nám zase zajistí klidný a ničím nerušený spánek. Lipový čaj je dobrý na onemocnění horních a dolních cest dýchacích a fenyklový na dobrou funkci střev. Jen pro připomenutí - zelený čaj přináší psychické a fyzické povzbuzení a prý i zlepšuje náladu.

Pokud jste do této doby čaje nepili, tak si myslíme, že svůj názor určitě změníte a najdete si cestu k takovému čaji, který vám zachutná a bude působit pozitivně také na vaše zdraví.


Petra Pavlová
Foto: Sxc.hu Dáte-li se na Reishi, pilulky už možná nebudete potřebovat :-) Frappé osvěží Horké kakao na zahřátí a na dobrou noc Houba Reishi Houba Reishi vypadá nevábně, je ale nabitá zdraví prospěšnými látkami Jak roste čaj Kakaový prášek Káva a sušenky poslouží jako odpolední svačina Káva z houby Reishi slibuje vylepšení figury Masáž je příjemnou odměnou za každodenní píli Napěňovač Fagor LE-120 Pěna je základ Příprava čajových sušenek s kávovou nápní Příprava kávy za dob našich babiček Rozlehlé čajové zahrady Sbíhají se vám sliny? Siesta s hrnkem kávy Uvařit správně čaj je hotová věda Záleží i na výběru konvičky

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít