Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

Domaci_bazen_ilustracni_foto_zdroj_GUAa.jpg

Češi čistí statisíce domácích bazénů jedovatým chlórem a zadělávají si na vážné zdravotní problémy, varují vědci i lékaři 12.05.2014

Česká republika platí v Evropě za zemi s nejvyšším počtem domácích bazénů v přepočtu na 100 tisíc obyvatel. „Téměř 95 % Čechů, kteří vlastní bazén, však nevědomky přetváří neškodnou vodní lázeň na nebezpečný chemický koktejl. Vodu v bazénu totiž čistí jedovatým chlórem. Ten v reakci s dalšími látkami zvyšuje riziko vzniku ekzémů, astmatu, zánětu průdušek nebo gynekologických potíží,“ upozorňuje Mgr. Petra Režňáková z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.


Rostoucí trh s bazény dává prostor vývoji nových technologií „V Česku je zhruba 400 tisíc domácích bazénů všech možných typů a stále jich přibývá. Vzhledem k rostoucímu trhu i zdraví škodlivým účinkům chlóru nám přišlo smysluplné investovat do vývoje nových desinfekčních prostředků pro domácnosti, které nejenže dokáží škodlivý chlór zcela nahradit, ale mají i mnohem lepší účinek a jsou navíc bez vedlejších negativních vlivů na lidské zdraví. Naše technologie funguje na bázi polymerů, lze ji použít na všechny typy domácích bazénů i vířivek a je cenově srovnatelná s chlórem. Bezchlórovou desinfekci používá i stále více veřejných bazénů ve snaze vyhnout se škodlivým účinkům chlóru i havárií spojených s únikem této látky. Například loni se v Karlových Varech přiotrávily desítky lidí při návštěvě bazénu,“ připomíná Petr Wagner, dodavatel nového bezchlórového řešení GUAa a ředitel společnosti Guapex. Před chlórem varují vědci i Česká pediatrická společnost Na rizika spojená s chlórováním vody upozorňuje i další odborník, Mgr. Petra Režňáková z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. „Problém je, že ve vodě se z těla přirozeným způsobem uvolňuje pot, který obsahuje látky reagující s chlórem. Vzniká trichloramin, který je pak hlavní příčinou podráždění očních spojivek. Přítomnost chlóru v bazénech má rovněž nepříznivé účinky na dýchací systém batolat i starších dětí, jak ostatně upozorňuje i Česká pediatrická společnost. Já k tomu jen dodávám, že uvedené riziko je zvýšené ve špatně odvětrávaných prostorách, kterými mohou být i domácí zastřešené venkovní bazény či vířivky. Během plavání totiž děti vdechují nebezpečné aerosoly z chlóru, které se tvoří těsně nad hladinou.“ Principy fungování technologie GUAa POOL Technologie GUAa POOL funguje na bázi víceúčelového polymeru, který se používá jako dezinfekční prostředek – jedná se o vysoce efektivní baktericid, virucid, fungicid. Neobsahuje toxické látky a není dráždivý. Úspěšně se používá také ve zdravotnictví, textilním průmyslu, potravinářském průmyslu a v oblasti úpravy a hygienického zabezpečení vod a povrchů. „Nyní je dostupná i pro běžného koncového zákazníka,“ informuje na závěr Petr Wagner, dodavatel nového bezchlórového řešení GUAa.


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít