Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

miele_americke_lednice.jpg

Chladničky I. – Americké ledničky 21.05.2010

V novém miniseriálu se budeme věnovat nejnovějším trendům v oblasti chladniček a mrazniček. Čekají vás celkem čtyři díly, kde vás seznámíme s novými trendy a doplňky, které byste u ledničky sotva kdy čekali. Zkrátka čeká vás průvodce dlouho nedosažitelným americkým snem, který však nyní získává mnohem jasnější obrysy.


Americké ledničky – novinky od velké louže vám louži určitě neudělají

Americké ledničky jsou dvoudveřové kombinované chladničky s mrazákem, ale jejich dveře jsou místo pod sebou vedle sebe. Proto jsou někdy nazývány také jako side-by-side ledničky. Velkou výhodou side-by-side uspořádání je, že se nemusíte ohýbat či používat stoličku, abyste dostali z ledničky to, co právě potřebujete. Navíc dělící systém nabízí možnost přístroje kombinovat podle vlastního uvážení a potřeby – místo mrazničky můžete mít například vinotéku či tzv. nulovou zónu, kde se teplota udržuje těsně nad nulou.

Jednotlivá patra chladničky i mrazničky jsou rozdělena do teplotních zón, což umožňuje snadnější a delší uchování potravin. Samozřejmostí je beznámrazový systém a automatické odmražování. Velkým lákadlem je pak pro mnohé zásobník chlazené filtrované vody, ledové tříště, kostek či přímo chlazených nápojů. Právě proto, že při každém otevření mrazničky se její vnitřek otepluje a dochází tak k větší spotřebě energie, disponují americké ledničky speciálními okénky přímo ve dveřích. A to jak pro nápoje, tak také pro drobné svačinky – to nazýváme centrum občerstvení – jak můžeme vidět na fotografii s americkou ledničkou Bosch.Slavíme šedesátiny, do důchodu však máme daleko

První dvoudveřová kombinovaná chladnička s mrazničkou (od firmy General Electric ) se objevila na trhu v roce 1947 a první automat na led a vodu je znám již od roku 1969. Do důchodu se však americké ledničky vůbec chystat nemusejí, spíše naopak. (Nejen) v České Republice zrovna zažívají boom a stále více lidí volí právě tento typ ledniček.

Na co si dát pozor

Americké lednice mají však i svá úskalí. Jejich hlavní výhoda – velikost – se pro někoho může stát docela problémem. Než se tedy rozhodnete pro tuto ledničku, je třeba vše důkladně zvážit a hlavně změřit. V úvahu musíte brát velikost kuchyně (to může být problém pro drobné panelákové kuchyňky), ale také např. velikost výtahu, kde často rozhodují centimetry či ochota stěhováku těch dvanáct pater pěkně vyšlápnout s ledničkou na zádech. Za zmínku také stojí vyšší spotřeba energie, která se při nonstop provozu na účtech určitě projeví.

Na kolik nás americký sen přijde?

Tytam jsou časy, kdy americké ledničky byly majetkem několika málo vyvolených. Vzhledem ke stále větší popularitě cena klesá, základní model je možné koupit již od 25 000 Kč. Samozřejmě záleží na vašich požadavcích, koupit můžete i lednici desetkrát dražší, pokud chcete současně mít na lednici integrovanou obrazovku vybavenou internetem, televizorem, rádiem, MP3 přehrávačem či funkcí mapovat docházející potraviny a automatickým nákupem přes internet. Ale o tom až příště.

Autor: Eliška Počarovská
Foto: Imart.cz, Datart.cz

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít