Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ikona.jpg

Čistota půl zdraví! To platí i v domácnosti 07.10.2008

Alergie je jedním z nejrozšířenějších onemocnění dnešní společnosti, ať už se jedná o alergii na pyl, prach, roztoče, peří či některé druhy jídla. I když jimi trpí tolik z nás, můžeme jim prozíravě předcházet. V domácnosti jde především čistotou a pořádkem. Díky pravidelnému větrání, utírání prachu a luxování se může člověk cítit jako v bavlnce. Důležité je jen použít ten správný čistící prostředek a vysavač.


I když jsme již psali o vhodnosti jednotlivých vysavačů pro různé typy domácností, rádi bychom vám dnes představili několik vysavačů, které jsou vhodné pro rodiny, jejichž členové jsou alergičtí na prach a roztoče. Při výběru vysavače dbejte na to, aby měl efektivní systém filtrace. To znamená, aby filtrace byla co nejúčinnější a aby tak prach nemohl unikat zpět do místnosti, ale zůstal uskladněn uvnitř přístroje. Pozor na to, že čím více filtrů, tím více energie vysavač spotřebuje. Proto nekoukejte na jejich množství, nýbrž na kvalitu. Nejlepší vysavače zachytí až 99,95% nečistot menších než 0,3 mikrometrů.

Porovnali jsme za vás

Vybrali jsme pro vás dva zajímavé a účinné vysavače, které se deklarují jako vhodné pro alergiky. V následujících odstavcích se je pokusíme porovnat. Každý je jiný a každý dokáže něčím zaujmout.

SAMSUNG SC-9560VysavačeOtevřít galerii »
Cena: 6500,00Kč
Výkon: max. 1800 W
Sací výkon: 360 W
Hlučnost: 73 dB
Hmotnost: 6,7 kg
Barva: modročerná

Tento vysavač patří mezi nejlepší z řady vysavačů společnosti SAMSUNG. Zlikviduje prach, plísně, bakterie, roztoče i pylové částice. Britskou nadací B.A.F. byl schválen jak „vhodný pro alergiky“. Je bezsáčkový s multi-cyklonou Multi Chamber a má vysoce účinnou filtraci. Tu zajišťuje Hepa H13 filtr a sedminásobná filtrace. Objem nádoby na prach je 1,5 litru. Když je naplněn, automaticky se spustí indikátor naplnění zásobníku. Můžete do něj vysát jak miniaturní částečky, tak i hrubé nečistoty. Přístroj se ovládá na rukojeti, což zajišťuje jednoduchou manipulaci. Hadice i trubice vysavače jsou přizpůsobeny k dokonalému úklidu všech částí místnosti. V sadě je dodávána i speciální trubice na ložní prádlo, hliníková teleskopická tyč či hubice Smart Deluxe. Tento vysavač zvládne zkrátka všechno a nezná žádné překážky. Bonusem je pak nízká hlučnost, díky níž se vám bude luxovat příjemněji. Automatické navíjení kabelu je dnes u většiny vysavačů samozřejmostí.

PHILIPS FC 9176 PerformerVysavačeOtevřít galerii »
Cena: 7690,00Kč
Výkon: max. 2200 W
Sací výkon: 500 W
Hlučnost: 78 dB
Hmotnost:
Barva: černá

Na rozdíl od vysavače značky SAMSUNG je tento sáčkový. Takzvaný S-Bag, je plně uzavíratelný a nepropustný sáček, vyráběný speciálně pro vysavače značky PHILIPS. Jeho kapacita je 4 litry. Kazeta Clean Comfort zabraňuje úniku nepříjemných pachů do ovzduší. Technologie filtru Hepa H13 je u obou vysavačů stejná a zabraňuje návratu prachových částí zpět do místnosti. I tento přístroj je možno ovládat na rukojeti, kde si můžete nastavit například i sílu sání. Příslušenství, které je dodáváno spolu s vysavačem je opravdu bohaté – teleskopická tyč, hubice Tri-Active pro těžko dostupná místa, hubice Super Parquet pro pevné podlahy, kartáč, štěrbina a malá hubice. Díky nim se dostanete i do těch nejméně přístupných míst. S přístrojem se lehce manipuluje, protože má pevné držadlo v předu a výklopné držadlo navrchu. Navíc je možno hadicí otáčet až o 360°. Tento přístroj také splňuje všechny hygienické normy a standardy. Tím pádem je šetrný k vašemu životnímu prostředí.

Nemůžete si vybrat? Jeden lepší než druhý! Oba navíc vypadají skvěle. Zamyslete se dobře nad tím, co od svého vysavače požadujete. Chcete se přece doma cítit dobře? To by mělo být to hlavní, na co byste měli myslet! Pak už záleží jen na tom, vybrat si ten pravý.

Markéta Zelená
Foto: Sxc.hu, Samsung, Philips Electrolux Oxygen Plus s HEPA filtrem ETA 1470 Limito bezsáčkový vysavač Hadici k vysavači má doma každý Hoover SL 8123 Slalom, 4730 Kč na MALL.cz Hrncový vysavač vás překvapí svými schopnostmi iRobot ROOMBA 555, 10989 Kč na MALL.cz Ležatý vysavač najdeme ve většině domácností Nefungující  klávesa A a drobky v klávesnici jsou minulostí:o) Parní čistič Hoover VBM 5530 Parní čistič Kärcher DE 4002 Parní čistič SOLAC H011 B2 Steam Jet Parní mop Monster Floor Pro alergiky a astmatiky je kvalitní filtr zásadní Roomba 560 Ruční vysavač nezná hranic - model Electrolux Růžový vysavač splňuje nároky poslední módy:o) Sáček do vysavače SENCOR SVC 1010 FORTE, 1680 Kč na MALL.cz Smetáček a lopatku s klidem odložte Správně zvolený koberec šetří práci i zdraví Víceúčelový ležatý vysavač ETA Výrazně nižší spotřeba, supertichý provoz a komfortní ovládání Vysávací agregát Beam Electrolux se samočisticím filtrem Vysavač Bosch BSG 71636 Vysavač Bosch GL-40 automatic Vysavač Roomba Vysoce absorpční návlek z mikrovlákna Zelmer-Solaris Twi x5500.0HQ

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít