Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

barking-hot-dog-cooker.jpg

Co má hot dog společného se psem 28.06.2010

Původně pramálo. Hot dog, ohřátý párek v rohlíku, pochází z německého Frankfurtu. Velké obliby se ale dočkal až v Americe, kde si ho zamilovali návštěvníci baseballových zápasů. Tehdy se mu ještě říkalo dachshund sausages (jezevčíkovy párky). Asi proto, že tvarem připomínal dlouhé tělo jezevčíka, psa německého původu.


Když počátkem dvacátého století kreslíř vtipů Tad Dorgan vymyslel obrázek, na kterém je uprostřed rohlíku rozvalený jezevčík, netušil, že tím dá hot dogu jeho nové jméno. Nevěděl, jak se píše slovo Dachshund (jezevčík), a tak pod obrázek napsal: „Kupujte hot dogy!“ Vtip se stal senzací a už další den prodavači párků v rohlíku na baseballových zápasech nabízeli hot dog.


Z USA se pochoutka dostala i k nám a dnes patří mezi nejoblíbenější sortiment stánků s rychlým občerstvením. S kečupem, nebo hořčicí, občas vylepšený trochou zelí, to je hot dog, jak ho známe a máme rádi. A díky hotdogovači si ho můžeme připravit i doma. Tenhle roztomilý pejsek jich zvládne ohřát až šest najednou a netrvá mu to déle než deset minut, to snad vydrží i ten největší hladovec. A jak poznáte, že je hotovo? Pejsek vám to oznámí zaštěkáním: „Haf haf.“ Za 35 dolarů může stylově vařit párky i ve své kuchyni.

Autor: Zuzana Fuxová / Socs.mkolar.org/USA/US2.html
Foto: Kitchencontraptions.com

Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít