Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ikona.jpg

Co vás čeká v kuchyňském studiu 26.02.2009

Chystáte se zařizovat novou kuchyň či renovovat svou stávající? Potřebujete poradit, jak na to, na co si dát pozor nebo kam zajít a s kým se poradit?


Nebo jen nemáte čas na obcházení kuchyňských studií a nekonečné vybírání a porovnávání jednotlivých skříněk či spotřebičů? Pak jste tu na správném místě! Server Spotřebiče.cz právě rozjíždí nový seriál o kuchyních a kuchyňských studiích, ve kterém vám budeme pravidelně přinášet reportáže z kuchyňských studií, rady a doporučení odborníků na vybavení kuchyní, a samozřejmě také tipy, co je dobré připravit dříve, než se do kuchyňského studia vůbec vypravíte.

Nepodceňte přípravy

Právě přípravná etapa je totiž mnohdy velice opomíjená, přitom ale důležitá pro hladký průběh zařizování nové kuchyně a mnohdy i pro její konečnou podobu a funkčnost. Právě jí se proto budeme věnovat v tomto díle našeho seriálu a na pomoc si přizveme odborníka na projektování a vybavení kuchyní, Pavla Ducha.

V první řadě je nutné si uvědomit, že tato přípravná fáze má jinou podobu, pokud rekonstruujeme starou kuchyň v panelovém domě, kde jsme do značné míry vázáni současnou instalací vody, odpadů, plynu či elektrické přípojky pro sporák, nebo zda se chystáme vybavovat kuchyň v novostavbě, kde je možné ještě v průběhu stavebních prací ovlivnit umístění těchto přípojek.

Kuchyňská studiaOtevřít galerii »Plánujte dlouho dopředu


„Pokud se chystáme zařizovat kuchyň v novostavbě, je dobré s jejím plánováním začít s dostatečným předstihem. Ideální je dát stavařům plánek kuchyně s umístěním všech přípojek v době, kdy se v domě dělají rozvody. Předejde se tím jejich následnému překládání a nehrozí, že by se musel měnit ráz či rozložení Vaší vysněné kuchyňské linky“, říká Pavel Ducho a dodává: „Je také nutné brát v potaz fakt, že výroba kuchyně na zakázku trvá přibližně dva měsíce. Dále je prozíravé si nechat zhruba měsíční rezervu na řešení neočekávaných problémů či případných reklamací.“

Kuchyňská studiaOtevřít galerii »Funkčnost i krása


Z výše popsaného je tedy zřejmé, že s návštěvou nějakého kuchyňského studia není vhodné otálet, abychom se nedostali do časové tísně. Co je ale nutné vědět nebo mít připravené před první návštěvou studia? „Připraveného nemusíte mít v podstatě nic. Klidně je možné vyrazit takzvaně „nablind“ a nechat se inspirovat až na místě“, říká Ducho. „V každém studiu by Vám měli zaměstnanci nabídnout dostatek prospektů, ve kterých je možné hledat inspiraci. Dále je také možné se inspirovat vystavenými modelovými kuchyněmi,“ dodává a pokračuje: „Co se designu týče, tam závisí výběr čistě na zákazníkovi, protože každý má jiný vkus.“

Kuchyňská studiaOtevřít galerii »Musí sedět hlavně vám

Zaměstnanci studia naopak mohou poradit spíše s praktickou stránkou věci, jako je například rozložení základních prvků – dřezu, varné desky, myčky. V každém případě je však nutné myslet na to, že právě VY budete kuchyň používat a právě VÁM musí co nejvíce vyhovovat. Neměli byste si tedy nechat od zaměstnanců studia vnutit něco, co je proti vašemu vkusu či zvyklostem“ uzavírá Ducho.

A zde bychom rádi připojili ještě jednu radu na závěr: Při výběru vybavení kuchyně netřeba být konzervativní. Moderní kuchyň nemá být pouze přípravnou jídla a místem pro mytí nádobí, má být nedílnou součástí bytu, jehož ráz může právě svým designem výrazně ovlivnit. A pokud se opravdu nebojíte experimentů, můžete svou kuchyň pojmout jako malé umělecké dílo, kterým se budete rádi chlubit návštěvám.

Jakub Jansa
Foto: Sxc.hu, IKEA BS Nuselská - nábytek z masivního dřeva BS Nuselská - rustikální kuchyně BS Nuselská - třešeň a bílý lak Interiérové studio Ritzy Brno - kuchyně s lakovaným povrchem Interiérové studio Ritzy Brno - Lamino Calvados Interiérové studio Ritzy Brno - masiv a dýha z olšového dřeva Interiérové studio Ritzy Brno - rustikální kuchyně IS Haupt -  povrchová úprava - fólie IS Haupt - kuchyň z masivu - tmavý ořech IS Haupt - kuchyň z masivu - více barevných odstínů IS Haupt - povrchová úprava - lak Kcuhyně Oresi Tenera KS Ateliér Pedro - kuchyně Como KS Ateliér Pedro - kuchyně Manhattan KS Ateliér Pedro - kuchyně Nova Glass KS Ateliér Pedro - kuchyně Uni Plus KS Camelot - Kuchyně New Line KS Camelot - Kuchyně New Line KS Camelot - Provedení mýdlo - unibarvy KS Dorint Interiér - Möbelrust jídelní plocha s dřezem KS Dorint Interiér - Möbelrust kuchyně design bílá KS Dorint Interiér - Möbelrust kuchyně s laminovaným povrchem KS Dorint Interiér - pohled do expozice ve studiu KS Hanák - kuchyně Elegant KS Hanák - kuchyně Imperial - třešeň KS Hanák - kuchyně Nela - jasan KS Hanák - kuchyně Ornela KS Inteka - Kuchyň Romana KS Inteka - Kuchyň s laminem, barva bílá KS Inteka - Kuchyň z třešňového masivu KS Inteka - Laminovaný povrch, barva třešeň KS Jolana - Irvine Contemporary Kitchen KS Jolana - Laguna Beach Contemporary Kitchen KS Jolana Brno KS Jolana Brno KS Kamelot - Kuchyně Clip KS Koryna - kuchyně Atlas KS Koryna - kuchyně Fagus KS Maxx Kuchyně Bristol červená KS Maxx Kuchyně Casa Vanilla KS Maxx Kuchyně Helios KS Maxx Kuchyně Lucca KS Spectrum - Jídelní stůl pro obývák KS Spectrum - kuchyně bílá lakovaná KS Spectrum - Kuchyně třešeň KS StudioCZ - Kuchyně Edda KS StudioCZ - Kuchyně Etna KS StudioCZ - Kuchyně Margit KS StudioCZ - Kuchyně TOP 1D KS Sykora  - Kuchyně Kaštan KS Sykora Průhonice - Kuchyně Delux KS Sykora Průhonice - Kuchyně Ořech Dijon KS Sykora Průhonice - Kuchyně Simply Kuchyně Alnea Valsa Jalnea Kuchyně Astoria Vanilka Patina Kuchyně Camelot - BT Styl Kuchyně Eggersmann bílý lak Kuchyně Eggersmann lamino a kov  Kuchyně Eggersmann lamino a lak Kuchyně Eggersmann lamino a lak Kuchyně Gorenje Delta Multicolor Kuchyně Gorenje Klára Kuchyně Oresi - Avornomix Kuchyně Oresi - Imperia Kuchyně Oresi - Lozano Kuchyně Oresi - Sava Kuchyně Oresi Carmen Kuchyně Oresi Samoa Kuchyně Ořech Dijon Kuchyně Sykora Dub - BT Styl Kuchyně Sykora Trend - BT styl Kuchyňské studio Gorenje v Praze Kuchyňské studio Gorenje v Praze Kuchyňské studio PS Kuchyně - (Kuchyně Hanák) Kuchyňské studio PS Kuchyně - (Kuchyně Hanák) Kuchyňské studio PS Kuchyně - (Kuchyně Hanák) Kuchyňské studio Sykora Kuchyňské studio Uniq - kuchyně Empire Caramel Kuchyňské studio Uniq - kuchyně Niké Kuchyňské studio Uniq - kuchyně Niké Kuchyňské studio Uniq - kuchyně Orfa Sykora - kuchyně Kaštan Sykora - kuchyně Simply Zakázková kuchyně ze studia ESO Zakázková kuchyně ze studia ESO Zakázková kuchyně ze studia ESO Zakázková kuchyně ze studia ESO

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít