Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

P9080078(2).JPG

Dobroty ze švýcarské kuchyně 17.09.2008

Země, která se skrývá mezi Alpami a v politice působí neutrálně, určitě nemá neutrální pochoutky. Každý si tu najde, co má rád. Je libo sladké nebo slané, tučné nebo méně kalorické? Vyberte si!


Země sama o sobě je nádherná a mnohé z vás, kdo jste ji navštívil, určitě uchvátila. Na loukách se pasou krávy a zemědělství vidíte vedle průmyslu na každém rohu. Zemědělci se nevzdávají a luk plné zelené trávy plně využívají. Když se řekne Švýcarsko ve spojení s jídlem, každému se vybaví sýry. Nejznámější pochutina ze sýrů je Fondue, ale této dobrotě jsme se na spotřebičích již věnovali, tak pojďme ochutnat něco jiného.

Sýrová národní specialitka
Světová kuchyněOtevřít galerii »
Jejich sýry nemají jen jedno využití, ale dají se použít i do Raclette. V kuchyni, kde najdeme gril, se rozehřejí plátky sýra. K tomuto roztavenému sýru podáváme okurky, cibuli, bílé víno a brambory vařené ve slupce. Ve Švýcarsku, kde najdeme plno vinných sklípků, existují místečka, kde se sýr rozehřívá ve speciální troubě. Pokud nemají doma gril, mají elektrické ,,stolní lampičky“ s teflonovou plochou. Sýr se postupně stírá a natírá na uvařené brambory ve slupce.

A ještě jednou sýr

Další velmi jednoduchou specialitou jsou Rösti. Brambory, které uvaříme ve slupce, nakrájíme na malé nudličky a smícháme s nadrobno nakrájenou cibulí a slaninou. Z ,,těsta“ vytvoříme placičky a velmi pomalu smažíme dozlatova. A samozřejmě nesmí chybět sýr, který necháme na hotové Rösti rozpustit.

Světová kuchyněOtevřít galerii »Pro sladkomlsaly
V oblasti Zug najdou zalíbení milovníci sladkého, kde dostanou višňový dort Tuber Kirschtorte nebo dort Rüebli (z mrkve, kukuřičné mouky a ořechů). V Basileji je to zase Engadinský ořechový koláč.

Nesmíme zapomenout na čokoládu, která se ve Švýcarsku vyrábí ve spoustě druhů a pokud navštívíte pravou čokoládovnu, určitě neodejdete s prázdnou. Tak co? Ještě se vám zdá Švýcarsko v kuchyni neutrální?


Petra Pavlová
Foto: Sxc.hu Dali byste si? Indická kuchyně Indická kuchyně - na trhu lze sehnat nepřeberné množství koření Indická večeře je zážitkem všech smyslů Indické koření Koření je základem indické kuchyně Mexická kuchyně - dip Mexická kuchyně - buritto

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít