Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ikonaUsmev.jpg

Důvod k úsměvu (II.) 17.04.2008

Krásný a zdravý úsměv sluší každému a může vám dokonce i pomoci v kariéře – to jste se dozvěděli už minulý týden v první části článku. Stejně tak už znáte i kritéria, podle kterých si vybrat správný elektronický zubní kartáček. Ale pozor, abyste svá kusadla udrželi ve správné formě, musíte mít těch čistítek a pucovátek v koupelně mnohem víc.


Ani ty nejgeniálnější akrobatické výkony vám nepomůžou dostat se v puse se zubním kartáčkem všude. Na čištění mezizubních prostor je určena dentální nit a mezizubní kartáčky. Pokud znáte nit jen z košíku na šití, doporučujeme nejprve sáhnout po voskované dentální niti, která vám začátky usnadní. Později je vhodné přejít k nevoskované, která čistí lépe.

Odtrhněte asi dvacet centimetrů niti, uchopte ji oběma rukama a postupně otírejte strany zubů směrem od dásní ven. Neděste se, pokud vám po prvním pokusu budou dásně krvácet, je to jen tím, že nejsou zvyklé. Pokud však krvácení přetrvá déle než týden, je čas zavolat zubaři. Pokud při čištění zubů plivete do umyvadla kromě pasty také krev, máte zřejmě zánět dásně, který může vést k paradontóze a dalším onemocněním.
Dentální nit
Mezizubní kartáčky existují v mnoha provedeních a velikostech, proto je třeba vybrat si ten pravý na míru vašich mezizubních prostor. S výběrem vám může pomoci zubní lékař nebo dentální hygienista. Někteří odborníci se ale domnívají, že vhodnější variantou je zubní nit, protože mezizubní kartážky mohou rozšiřovat mezery a křivit vám tak oblouk úsměvu. A abyste měli jistotu, že jste zničili všechny bakterie, které pracují na výrobě zubního kazu, vypláchněte na závěr pusu ústní vodou. Posílí vaše kusadla dávkou fluoru a navíc příjemně osvěží dech.

Jedna sprcha pro tělo, druhá pro zuby

Když si dvakrát denně vydrhnete vnitřek úst kartáčkem a pastou, při správném postupu odstraníte pouze šedesát procent nečistot. Zbývající bakterie a ostatní nepěknosti dále přežívají v mezizubnich prostorách. Kromě toho, že jsou zodpovědné třeba za ranní „dračí dech“, jsou také příčinou většiny zubních kazů, zánětů dásní a paradontózy. Pokud si říkáte, že vás ani tato čísla nepřesvědčí k tomu, abyste protahovali dobu strávenou v koupelně ještě o nějaké šaškování s nití, není třeba lámat nad vámi hůl. Raději vám představíme spotřebič, který se bez větší námahy postará o vyhnání breberek z těžko dostupných prostor.

Zázrak se jmenuje ústní sprcha, ale můžete se s ním setkat i pod názvy zubní sprcha či dentální irigátor. Proudem vody vypláchne z prostor mezi zuby plak a nečistoty. Některé značky nabízejí přístroje s pulzujícím proudem vody, který čistí ještě pečlivěji a navíc poskytne masáž vašim dásním, které se pak lépe prokrvují a jsou odolnější vůči zánětům. Sprchu můžete také naplnit roztokem ústní vody a postarat se tak o to, aby se dostala opravdu všude.

Která je ta nejlepší

Výhodný set rodinné dentální stanice nabízí značka Yenox. Za necelých sedmnáct set korun můžete mít praktický stojánek s rukojetí ústní sprchy a čtyřmi výměnnými tryskami, které jsou barevně odlišené. Výrobek je možné objednat na Yenox.cz, kde se navíc dozvíte řadu dalších informací o principu, na kterém zubní sprchy fungují a také co si o nich myslí lékaři.
Dentální trysky Yenox
Zubní centrum nabízí i klasik na poli elektronické péče o chrup, firma Braun. Za jejich kombinaci elektronického zubního kartáčku Professional Care 8500DLX a ústní sprchy OxyJet MD 18 zaplatíte přes tři a půl tisíce korun. Levnější variantu nabízí Philips, který má v nabídce cestovní ústní sprchu na akumulátor, kterou pořídíte už pod patnáct set korun.

V příštím díle vám představíme elektronické zubní kartáčky, které potěší vaše ratolesti a naučí je pravidelné péči o chrup. Navíc jsou krásně barevné, takže oživí a ozdobí každou koupelnu.


Autor: Zuzana Fuxová
Foto: Sxc.hu, Yenox.cz

Související článkyRSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít