Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ikonka_mala.jpg

Electrolux Design Lab má svého výherce 26.12.2007

Na našich stránkách jste mohli sledovat průběh finále soutěže Electrolux Design Lab 2007. Pravidelně jsme vám přinášeli zprávy, jak soutěž pokračuje a vyvíjí se. A nyní má svého vítěze. Kdo se jím stal a s jakým vynálezem?


Již pátý ročník soutěže Electrolux Design Lab 2007 vybídl studenty, aby představili své výrobky a řešení, která budou podporovat zdravé životní prostředí, budou komerčně realizovatelná a umožní spotřebitelům žít ve větším souladu se životním prostředím.

Pračka E-WashA vítězem se stává…

Cenu vítěze si nakonec odnesl maďarský student Levente Szabó z Moholy-Nagy University of Art & Design, který zvítězil v soutěži Electrolux Design Lab 2007 se svojí pračkou E-Wash. Jde o kompaktní pračku, která namísto pracích prostředků využívá mýdlových ořechů. V Indii a Nepálu lidé po staletí využívají každodenně na praní prádla mýdlové ořechy (sapindus mucorossi). Szabó říká, že kilogram mýdlových ořechů vydrží průměrné osobě na praní na celý rok a mýdlové ořechy jsou prospěšné pro lidi, kteří trpí alergiemi a současně šetrné k prádlu.

Cenu za druhé místo získala francouzská studentka Laura Pandelle z École Boulle za svůj výrobek Pebble. Pebble je přenosný solární vařič, který využívá nástřiku solárních buněk a indukčního ohřevu pro přesné a energeticky účinné vaření.
Cena za třetí místo putuje k He Cheng Feiovi z Jiangnan University z Číny za výrobek Go Fresh. Go Fresh je chladnička spořící energii, jejíž jednotlivá oddělení mají tvar včelích pláství a uchovávají každý typ potravin při správné teplotě. Lze je i vyjmout tak, aby mohla být použita třeba na piknik.

A na jakou cenu se může vítěz těšit?

Cena Design Lab ‘07 s sebou přináší finanční odměnu ve výši 5 000 eur a šestiměsíční stipendium v jednom z globálních designérských center skupiny společností Electrolux Group, což je pro budoucí kariéru více než skvělý start.


Autor: Eliška Počarovská / Electrolux
Foto: Electrolux

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít