Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

229185_clouds_bright.jpg

Energie ze slunce III. – Dotace od státu 26.07.2008

Rozhodli jste se udělat něco pro životní prostředí a zároveň investovat do něčeho dobrého pro váš dům? Pořídili jste si solární koletory, nebo o tom uvažujete? Tato záležitost je velice nákladná, ale stát vám může pomoci. Nyní je možnost žádat o dotaci až do výše 50 tisíc korun.


Pokud chceme peníze od státu, nelze se vyhnout zdlouhavé administrativě. Bohužel ani v tomto případě tomu není jinak. Finanční podpora se poskytuje ze Státního fondu životního prostředí. Každý rok je vyhlášeno několik programů, které se budou podporovat. Stát přispívá polovinu nákladů na pořízení, maximálně však částku 50 tisíc korun.

Splňujete podmínky?Energie ze slunceOtevřít galerii »
Žádost lze podat do osmnácti měsíců po uvedení zařízení do trvalého provozu a do konce roku 2008. Trvalý provoz začíná dnem předání solárního sytému od firmy. Solární systém musíte využívat k vytápění a ohřevu vody v domácnosti, nikoli v místech, kde podnikáte a také s musíte zavázat k jeho užívání po dobu minimálně násedujících pěti let. Firma, která zařizuje a instaluje solární systém, musí používat komponenty splňující platné normy a předpisy v České Republice. Systém navíc musí být použitelný celoročně.

Co musíte vyplnit
Celá administrativa začíná na Krajském úřadě, kde si vyzvednete vhodný formulář. Hlavním dokumentem je odborný posudek, jehož náležitosti naleznete na webových stránkách Fondu životního prostředí (www.sfzp.cz). Další dokumenty:

Energie ze slunceOtevřít galerii »a)faktura za odborný posudek

b)fakturace jako potvrzení zaplacení předmětu realizace a dodací list

c)tři různé fotografie dokládající realizaci zařízení

d)doklad, kterým je určená osoba pověřená jednání s Fondem – plná moc

e)doklad o tom, že solární systém mohl být uveden na trhu v České Republice

f)dokumentace – nákresy

g)předávací protokol o uvedení zařízení firmou do trvalého provozu

h)kopie aktuálního výpisu z katastru nemovitostí

Vyplněný formulář s přiloženými dokumenty musíte podat na Krajském úřadě. Pak už jen čekáte, jak se k vaší žádosti vyjádří ministr životního prostředí. Do patnácti dnů od jeho rozhodnutí vás Fond bude informovat. Pokud splňujete podmínky, máte reálnou šanci, že dotaci dostanete.

Zdá se vám, že je toho papírování moc? Je pravda, že administrativy není právě málo, ale za ty peníze to určitě stojí. Přejeme vám hodně štěstí a úspěšnou žádost!


Autor: Petra Pavlová
Foto: Sxc.hu Solární panel Solární panel

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít