Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ikonaGrill.jpg

Grilujeme I.: Vůně prázdnin 01.07.2009

Co se vám vybaví, když se řekne vůně prázdnin? Možná rozkvetlá louka, mořský vzduch, seno, čerstvé jahody a třešně, ale zcela určitě také nezaměnitelné aroma buřtíků opečených nad ohněm. Grilování je vlastně takovým „moderním táborákem“. Stejně jako se nad tábornickým ohýnkem opékají špekáčky, jablka nebo brambory, při barbecue se připravuje grilované maso, ale také ovoce a zelenina.


Ukuchtit něco dobrého ale není jediným cílem, možná ještě důležitější je fakt, že se při této příležitosti potkáváme s přáteli, užíváme si s rodinou a oslavujeme různé radostné události.

Který bude můj?

Na trhu dnes najdeme širokou nabídku různých typů grilů - od malých přenosných až po ty velké zahradní. Vybírat můžeme také podle typu paliva, na které zařízení funguje. Záleží jen na vás, jestli upřednostníte gril na dřevěné uhlí či plyn, nebo elektrický či vodní gril. My vám ale s výběrem pomůžeme a jednotlivé typy představíme.

Nejoblíbenějším druhem jsou grily na dřevěné uhlí. Důvodů je hned několik - jednak patří mezi ty nejlevnější, další devízou je charakteristická vůně kouře, která přispívá ke správné atmosféře grilování a dodává masu specifickou chuť. Nevýhodou je pak nemožnost regulovat teplotu ohně. Vyžadují také delší dobu, než se plameny rozhoří. Grily na uhlí seženete buď v plechovém nebo v litinovém provedení. První jsou lehčí a pořídíte je za nižší cenu (pod tisíc korun), druhé naopak nabízejí větší stabilitu, tudíž jsou i bezpečnější.
Gril Weber
Kvalitní grily nabízí například značka Weber. Na obrázku vidíte typ Compact 47, který může zdobit vaši BBQ party za necelých dva a půl tisíce korun. Podrobnosti se dozvíte na stránách Grily-weber.cz.

Není kouře bez ohně

Pokud vám čadivý dým neevokuje atmosféru prázdninových táboráků, ale naopak vás obtěžuje, nebo jestli nemáte právě tolerantní sousedy, sáhnete možná po grilu plynovém. Ty existují v mnoha variantách. Jako zdroj tepla slouží sada hořáků napojených na plynovou propanbutanovou bombu. Velkým kladem je regulovatelnost teploty roštu, kterou nastavujeme pomocí kohoutku bobmy. Grilování je navíc čistější, bez přílišného kouře a popela. Plní se buď dřevěným uhlím nebo lávovými kameny. Kameny pocházejí z vyhaslých sopek a jejich používání je zdravější než příprava jídla nad uhlím.

Díky poréznímu povrchu totiž vstřebávají odkapávající tuk, který se tak neodpařuje a nevznikají škodlivé karcinogenní látky. Poté, co máte dogrilováno, kameny stačí krátce pročistit. Plynový hořák pustíte na maximum a žár zničí všechny nečistoty usazené uvnitř pórů. Na rozdíl od grilovacího uhlí mají kameny také delší životnost, při správném používání vám jedna várka vydrží celou sezónu. Plynový gril s lávovým kamením Topazio G seženete za necelé čtyři tisíce na internetových stránkách firmy Mountfield. Je vybaven dřevěnými odkládacími stolky a disponuje funkcí automatického zapalování.
Gril Mountfield
Pokud jste si doposud nevybrali, příští čtvrtek vám představíme grily elektrické a také novinku – vodní grily, které grilují zdravě za pomoci vodní páry, tepla a dýmu.

Autor: Zuzana Fuxová
Foto: Sxc.hu, Grily-weber.cz, Mountfield

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít