Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ikona vlny.jpg

Hledá se nejlepší kulma 08.10.2008

Nevím jak vy, ale já si při výběru vlasových pomůcek ztrácím. V internetových obchodech je nabídka tak široká, že nikdy nevím, podle čeho vybírat. A tak to vždycky skončí na otázce ceny a designu. Po tom, co se mi ale v krátké době rozbily hned dvě kulmy a k tomu moje vlasy už nejsou, co bývaly, jsem se rozhodla podívat se tomuto spotřebiči na zoubek. A tady jsou výsledky mého pátrání.


Může se zdát, že mezi kulmami není větších rozdílů kromě ceny, designu a značky. Ale opak je pravdou. To, co možná není na první pohled patrné, ale co přímo ovlivňuje kvalitu kulmy, žehličky nebo krepovačky (všechny se vyrábějí ze stejných materiálů a fungují na stejném principu) je jejich materiál. Ten totiž určuje kvalitu kulmy a potažmo i šetrnost k vlasům. Proto pokud některý z těchto přístrojů používáte častěji než jednou za čas, pak se při jeho nákupu neřiďte jen podle jeho ceny a zkuste si zjistit, z jakého materiálu je vyrobený.

Na kvalitě záležíKulmaOtevřít galerii »
Pokud si vybíráte kulmu pro příležitostné používání, nic neriskujete s chromovou kulmou, tedy chromovým želízkem kulmy. Jsou obecně cenově dostupné a občasné používání vlasy sice poškozuje, ale ne nijak dramaticky. Pozlacené již vlasům škodí mnohem méně a je proto možné je doporučit i pro každodenní používání. Nejen že zlato rovnoměrněji rozšiřuje teplo po celém povrchu, ale také je odolnější vůči poškrábání. A právě rýhy v povrchu jsou pro vlasy nejškodlivější, dochází tak totiž mezi želízkem (povrchem topného tělesa) a vlasy k mnohem většímu tření a vlivem tepla se tak vlasová vlákna nevratně poškozují.

Vsaďte na profesionály
Pokud ale dáváte přednost kvalitě, pak jsou na trhu keramické kulmy. Ty jsou nejrozšířenější právě mezi profesionály, což nemusí, ale bývá to známkou kvality. Nejen že tyto kulmy (žehličky, krepovačky) vydrží větší zátěž častého používání (i několikrát denně), zároveň jsou nejcitlivější k vlasům a nejlépe tvarují účes do požadovaného tvaru. To je způsobené tím, že keramika se rychle rozpálí, teplo vede rovnoměrně a vlasy nevysušuje tak jak to dělají povrchy kovové. Jsou tedy citlivé k vlasům a mohou je proto používat i ženy s vlasy již poškozenými právě každodenním stylingem kulmami a žehličkami, poničenými barvením nebo s od přírody jemnými a citlivými vlasy. Tím, že ve vlasech ponechává přirozenou vlhkost, pomáhá i tvarování účesu, vlasy s vyšším obsahem vody totiž lépe a déle drží tvar. Tím, že uzavírá vlasové kutikuly, pomáhá také ke zvýšení lesku účesu.

KulmaOtevřít galerii »Ionty pro krásu
Relativní novinkou je na našem trhu ionizace. Ionizační trysky vysílají směrem ke keramickému želízku, a tedy k právě upravovaným vlasům, negativní ionty a tím zabraňují statizování vlasů jednoduchým vzájemným vyrušením náboje vlasu. Tím zabraňují nadměrnému třepení vlasů, vlasy se pak jednodušeji upravují a dosahuje se jejím použitím vyššího lesku účesu. To vše díky tomu, že se vlasy téměř vůbec nevysušují, i když stejně jako kovové pracují na stejném principu, kde jsou prameny vlasů upravovány tím, že se přímo dotýkají horkého povrchu.
Tak snad se při nákupu nebudete váhat tak, jako se to stává mně a nejen díky tomuhle návodu si vyberete tu správnou kulmu nebo žehličku přesně pro vás. Držím palce!

Autor: Adéla Flejšarová
Foto: Sxc.hu, Elektrik.cz, Zell-europe.com Zastřihávač s řadou nástavců a doplňků Zastřihávač vlasů Remington

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít