Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

Eta_konvice.jpg

Horká voda je základ – a sporák není nutný 24.05.2010

Ranní čaj, káva, kakao nebo taky zdravý oběd – na to všechno vám stačí pár surovin (někdy jenom jedna) a horká voda. Ne vždy ale máme po ruce sporák a někdy jsme také příliš líní. Řešení je jednoduché – rychlovarná konvice. Její výhody jsou nesporné. Můžete ji používat v práci, na chalupě, kvůli pohodlí i doma. Tento spotřebič bychom sice mohli nazvat kuchyňským, jeho plusem však je právě to, že jej můžete používat i mimo kuchyň. A co všechno s ním dokážete?


Zdravý oběd

Zapomeňte na polotovary. Nestíháte-li si v době oběda zajít do restaurace nebo firemní kantýny, k přípravě zdravého a chutného obědu vám postačí rychlovarná konvice. Z domu si s sebou vezměte kuskus, marocké lidové jídlo z tvrdé pšenice. Stačí jej zalít horkou vodou v poměru 1:2, promíchat, přikrýt a počkat deset minut. Přidáte-li trochu zeleniny, třeba malou konzervu hrášku nebo kukuřice a koření nebo vegetu, zdravý a chutný snack je na světě.

Netahejte s sebou krabice mléka

Ve velkých obchodních řetězcích není problém sehnat sójovou náhražku mléka, tzv. instantní sójový nápoj. Jde o bílý prášek, ze kterého lehce vytvoříte nápoj mléku ne úplně nepodobný. Ponecháme teď stranou výživové hodnoty tohoto nápoje, i když bývá vyzdvihován pro lepší stravitelnost oproti kravskému mléku, a přejdeme na tipy, k čemu vám bude dobrý.Pozitivem opět je, že k přípravě nápoje vám postačí horká voda – několik lžiček prášku zalijete vodou, promícháte, hotovo. Oceníte jej, pijete-li rádi kakao, chutnají-li vám ovesné vločky zalité mlékem nebo máte-li rádi předpřipravené instantní kaše pro děti. Jestliže nemáte mléko po ruce, cokoli z výše uvedeného bude pro vás jenom těžce realizovatelné. Namísto mléka lze ale použít sójový nápoj, a jste-li v práci, určitě máte k dispozici rýchlovarnou konvici. A co když vám připravený sójový nápoj díky své specifické chuti nechutná? Po přidání kakaa nebo zamíchání s kaší se to jistě zlepší.

Být majitelem rychlovarné konvice se jistě vyplatí i z jiných příčin než ze šetrnosti a výše uvedené tipy jsou jen malým náznakem, co všechno lze uvařit i v „bojových podmínkách“ bez sporáku a obvyklého kuchyňského náčiní. Koupi konvice ale jistě oceníte i v jiných situacích – a jakou si vybrat, aby vám posloužila a také hezky vypadala, to vám poradíme již příště.

Autor: Jana Kovačovská
Foto: Eta, Eco-world.de

Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít