Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

1.JPG

Hrajeme si s lososem 16.12.2009

Lov ryb provází lidstvo od nepaměti. Příroda byla chytrá a tyto chutné úlovky řádně nutričně vybavila. Jednou z nejpopulárnějších rybích kořistí je losos, který se vyznačuje specifickou oranžovou barvou masa. Losos vyniká svou delikátní chutí a jen málokdo ví, že se touto dravou tažnou rybou dříve honosily i české řeky.


Hrajeme si Otevřít galerii »Lososi v českých řekách
V České republice znemožnily přirozenou cestu lososů stavby vodních děl na počátku 20. století. Lososi putovali z moří zpět do svých trdlišť v českých řekách, aby zde vyvedli novou generaci. Jediná možnost navrácení lososů spočívá ve vysazování malých rybek právě na místech, kde se jejich předci tradičně třeli. Z tisíců lososů, které jsou každoročně vypouštěny do řek na severu Čech, se jen malé procento dožije dospělosti a přežije náročnou cestu do moře a zpátky do svého rodiště. Ulovíte-li lososa v tuzemské řece, v první vlně sklidíte obdiv, ale v druhé už budete lynčován za porušení zákona, protože jste chytil zákonem chráněnou rybu.

Konzerva bez éček
Pokud tedy zamýšlíte, že si svoji večeři přeci jen ulovíte čerstvou, nasměrujte svoji fantazii k severním mořím. Asi vás potěšíme milou zprávou, že dnešní lahodné představy jsou splnitelné i v tuzemsku. Novodobé technologie dovolují konzervovat rybky bez jakýchkoli konzervantů (pozor na záměnu významů podobných slov), takže vámi zvolená večeře na své čerstvosti, chuti a zdraví neztrácí! Domů si tak poměrně snadno a rychle pořídíte základní ingredienci pro kreativní, víkendové vaření.

Hrajeme si Otevřít galerii »Tuk, který vám udělá dobře
Stravovací návyky českého národa se vyznačují zatím stále ještě nedostatečnou konzumací ryb. Odborníci na zdravou výživu se shodují na prospěšnosti konzumace rybích produktů. Na talíři zdravého člověka by ryba neměla chybět alespoň třikrát týdně. Vaše tělo ocení především vysoký přísun bílkovin, základní stavební látky pro svaly a omega-3 mastných kyselin, které snižují riziko srdečního infarktu.

„Zajímavostí je opačné hodnocení kvality rybího masa. Na rozdíl od ostatních masných výrobků je v případě ryb přítomnost tuku velmi prospěšná. Lidé pod vlivem zvyklostí a zkušeností na toto často zapomínají,“ vysvětluje zástupce značky King Oscar pro střední Evropu, Radek Hovorka.

Připravili jsme pro vás jednoduchý rychlý recept z lososího masa. Věříme, že pro vás bude inspirací k rychlé a obsahem bohaté večeři.

Hrajeme si Otevřít galerii »Budete potřebovat:
1 konzervovaný aljašský losos  (např. King Oscar)
1 citrón
2 avokáda
několik lístečků rukoly
15 ml smetany
vaječný bílek
olej
sůl, pepř
křupavý chleba

Postup:
Lososa vyndáme z konzervy a necháme chvíli okapat. Poté rozřežeme na malé kousky. Avokádo rozkrojíme a vyndáme dužinu. Našleháme smetanu a vložíme ji do lednice. Asi minutu kousky lososa promícháme (ideálně mixerem) s avokádem, vaječným žloutkem a šťávou z půlky citronu. Po vyndání z mixéru vložíme do nádoby, do které následně přimícháme smetanu a špetku soli. Počkáme, až vytvořená směs dosáhně světlé barvy a trochu si sedne. Pro co nejdelikátnější výsledek necháme odpočinout v lednici na dvacet minut.

Servírujeme na plátcích křupavého chleba s kouskem rukoly. Můžeme dochutit pepřem a extra panenským olejem.

Autor: Lucie Bukovanská
Foto: King Oscar


Pravá benátská hostina Risotto umí v Benátsku nejlíp na světě

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít