Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ikona ples.jpg

I muži mají své... spotřebiče 17.10.2008

Na Spotřebičích už bylo o péči o vlasy napsáno snad všechno, co se dalo. Vlasy už byly rovné, vlnkaté, kudrnaté, suché, mokré.. Dnes ale budou krátké! Ano, tentokrát si v článku o péči na vlasu přijdou na své i muži. Řeč (nebo vlastně písmo) totiž bude o zastřihovačích vlasů!


Zastřihovače vlasů jsou jedinými zástupci spotřebičů pro péči a vlasy, které jsou cílené především na muže. Tyto strojky mohou měsíčně jejich uživatelům i uživatelkám ušetřit až stovky korun a čas jinak strávený v kadeřnictvích. A jak se zdražuje všechno, tak i i stoupající účty v kadeřnictví přemluvily už mnoho lidí k domácímu kadeřnictví – zastřihávači. I u těchto spotřebičů platí, že nejsou všechny stejné a neliší se pouze cenou. Proto i tady se nevyhneme zkoumání jeho parametrů, vlastností a kvalit, podle kterých se rozhodujeme při jeho koupi. Ty totiž většinou nejsou na první pohled patrné.

Na co pozor, pánovéKulmaOtevřít galerii »
Prvním parametrem, který je ale viditelný na první pohled, je napájení. Rozdíl mezi tím, jestli je strojek akumulátorový, nebo je napájen přímo ze sítě, je zásadní – mnohem jednodušší a přesnější manipulace bezšňůrového strojku oproti pohodlí nabíjecího. Existuje i jejich kombinace, která zajišťuje, že po vybití akumulátoru je možné strojek zapojit do sítě a pokračovat ve stříhání. U napájení ze sítě si nemusíme dělat starost s výdrží akumulátoru, rozdíly přicházejí až s dobíjecími strojky, tam je výdrž akumulátoru vždy uvedená v parametrech výrobku a pohybuje se mezi 30 a 80 minutami. Další charakteristikou zastřihávače je  jeho nastavitelnost, tedy to, jak dlouhé vlasy ustřihne, respektive jak dlouhé zachová. Ta bývá u většiny strojků velmi variabilní – od 6 do 20 stupňů. Zpravidla to ale není parametr, podle kterého se rozhodujeme. I u těch nezákladnějších bývá rozpětí dostatečné.

KulmaOtevřít galerii »Někdo to rád ostré

Klíčová je u těchto spotřebičů jejich ostrost. Ostří musí být z kvalitního kovu, nejlépe titanu nebo potažené karbonovou vrstvou, které samozřejmě patří mezi ty dražší. U levnějších se často stane, že se rychle ztupí a potom nepříjemně tahají za vlasy nebo je už v nejhorším neustřihnou vůbec a strojek je tak znehodnocený. Na to je třeba dávat si hodně dobrý pozor. Ač je to chyba výrobce, pravděpodobně to v obchodě nepřijmou jako oprávněnou reklamaci…
Pánové, nyní už znáte kritéria, podle kterých si vybrat ten pravý spotřebič právě pro sebe.  A pro ženy by se článek mohl stát ideálním návodem na koupi (vánočního) dárku.

Autor: Adéla Flejšarová
Foto: Sxc.hu, Kamennyobchod.cz Která kulma je ta pravá

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít