Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

0-ikonka.jpg

Inteligentní domácnost 8: Co je třeba zapnout, abychom mohli vypnout? 31.03.2008

Už minule jsme si ukázali, jak si s pomocí různé techniky domácí život nejen ulehčit, ale také do jisté míry odlehčit. Dalším, snad ještě oblíbenějším místem, jako stvořeným pro relaxaci a uvolnění od celodenního napětí, je bezesporu koupelna. Péče o tělo i ducha si zaslouží nemalou pozornost a chytrá domácnost na to samozřejmě pamatuje.


Poručte větru, dešti ve své koupelně

S chytrou řídící elektronikou můžeme snadno a velmi pohodlně ovládat vodu, zásadní to prvek každé koupelny. Učiníme tak za pomoci velmi vhodných bezdotykových baterií v umyvadle nebo třeba dálkovými ovladači. Ty nám umožní si klidně z terasy, zahrady, obchodu, zkrátka odkudkoliv automaticky nechat napustit vanu. A nejen to, není žádný problém si předem navolit výšku hladiny vody a také požadovanou teplotu chystané lázně. Na připravenou koupel nás pak upozorní nahraný hlas z reproduktorů v libovolném pokoji nebo signál z aktivního dálkového ovládání.
Koupelna
Vzdušnění a teplu můžeme také bez obav poručit. Dalším takovým zpříjemněním pobytu v koupelně je totiž i samočinné zapínání výhřevu podlahy. Projitím se po studených kachličkách sice běžně docílíme zaručeného probuzení, nejen toho fyzického, ale proč ho nenahradit něčím mnohem milosrdnějším? Obzvlášť když dobře zbudovaná inteligentní koupelna je tu právě od toho.

Stejně tak elektrický ohřívač a sušák ručníků můžeme napojit na systém spolupracujících spotřebičů a automaticky jej nechat spustit hned při příchodu do koupelny nebo nastavit na ráno, když vstáváme a kdy přijde nanejvýš vhod.
Kohoutky
Chytré sprchování – bez potopy, bez cákání

Termostatické baterie jsme si uvedli již v druhém dílu seriálu, kde jsme se věnovali úsporám a šetrnosti k prostředí. Pořídit se dají také elektronicky řízené termostatické baterie. Na vodotěsném displeji si přesně nastavíme požadovanou teplotu a tlak vody, navolíme si masážní program připojených sprchových hadic a hurá pod vodu. Svá oblíbená uživatelská nastavení – tlak a teplotu vody nebo to, které hlavice budou zapnuty (máme-li jich k dispozici více), si samozřejmě můžeme ukládat do paměti a kdykoliv pak vyvolat bez jakéhokoliv štelování.

Televizní zrcadlo anebo zrcadlová televize?

Elektronika ve voděodolném provedení je v koupelně opravdu velmi žádoucí. Kromě bezdrátových, ve vodě plovoucích ovladačů a vlhku odolných reproduktorů je pak skutečnou specialitkou televize instalovaná ve zdi pro použití ve sprše nebo u vany. Televizi je také možno doslova schovat v zrcadle nebo jeho části. Není-li zapnutá, nabízí se vám nerušený pohled do zrcadla, zatímco po spuštění např. při ranní hygieně rovnou shlédnete zpravodajství či svůj oblíbený ranní pořad.
Televize v koupelně
Opět se nejedná o nějak zvlášť složitý komplex, veškeré uváděné výhody stále čerpáme z inteligentně seřízených a spolupracujících elektrospotřebičů. Přičemž není nutno přestavovat rovnou celý byt nebo dům, jednotlivá řešení, jako např. toto koupelnové, je možno sestavit i samostatně pro vyhrazenou místnost.

Na příště si necháme výpravu do zahrady, zmíníme si mj. jak šikovně zdůraznit architektonický detail, inteligentně vyřešit zavlažování a také pár užitečných tipů pro garáž, terasu či zahradní altán.


Autor: Gábina Janků
Foto: Gettyimages.com

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít