Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ikona.jpg

Jak ušetřit na potravinách? My víme! 25.05.2009

Šetrní spotřebitelé utratí za potraviny méně peněz tím, že nakupují chytře – to prokázal nový průzkum společnosti Whirlpool Europe.


Elektrolux TZOtevřít galerii »Na 74 % Evropanů změnilo kvůli horší ekonomické situaci způsob nakupování potravin. Celkem 31 % z nich se snaží šetřit, a proto nakupuje nejběžnější potraviny v diskontech nebo na tržnicích, přičemž asi třetina spotřebitelů snížila četnost návštěv v obchodech. Plných 28 % Evropanů nyní nakupuje potraviny dokonce méně než jednou týdně.

Když už se evropští spotřebitelé do supermarketu přece jen vydají, ti šetrnější maximálně využívají slev a nakupují ve větším balení. Na 61 % evropských spotřebitelů přiznává, že kupuje ve velkém a nakupovat chodí méně často, přičemž se ve snaze ušetřit nechá ochotně zlákat speciálními akcemi.

Elektrolux TZOtevřít galerii »Léto se blíží, nakupovat chodíme méně často a objem nákupu se přitom zvětšuje – je tedy stále důležitější uchovat potraviny čerstvé po delší dobu. Přestože 60 % Evropanů podle průzkumu dbá, aby v odpadkovém koši skončilo co nejméně zkažených potravin, například průměrný Ital každoročně vyhodí potraviny v hodnotě neuvěřitelných 15 tisíc korun.

Pro skladování potravin je tedy ideální využít chytrých spotřebičů – chladničky a mrazničky. Ty ochrání nejen před vyhazováním peněz za zkažené potraviny, ale díky energetickým třídám A+ a A++ také ušetří nemalou částku za spotřebu energie.

Zdroj: Electrolux
Foto: Sxc.hu, Electrolux Chladnička Elektrolux Vysavače z mořského dna Vysavače z mořského dna

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít