Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

Centralni_vysavac_princip_foto_zdroj_CistydomovCZ (1).jpg

Jak funguje vysavač pro čistý domov 13.07.2016

Když se nám nedaří doma uklidit nebo pořádek udržet, klademe si otázku, zda uklízíme správně. Vždy jsou cesty, jak úklid zlepšit. „Nejlépe se ihned zbavit všech nečistot jednou pro vždy. A právě to je principem a hlavním benefitem centrálního vysavače. Protože všechny nečistoty odvádí zcela mimo obytné místnosti a nevíří nevysátý prach v pokojích. Uklízí efektivně a zcela čistě. Prachu a nečistot se tak jednoduše zbavíte nadobro,“ radí Jiří Najman, zástupce centrálních vysavačů Husky pro ČR. Na centrální vysavač doporučujeme myslet již při projektování domu či bytu. Ne nadarmo je v některých severských zemích nutnou součástí projektu každé novostavby.


Jak centrální vysavač vypadá?

Viditelnými částmi domácího vysavače jsou odlehčené hadice a vysavačové zásuvky. Centrální vysavačová jednotka je na rozdíl od klasického vysavače umístěná zcela mimo obytné prostory, což je výhodné proto, že veškerý provozní hluk se drží mimo domácnost. Nejlepší místo pro ni je například ve sklepě, garáži, nebo v technické místnosti domu. Od vysavačové jednotky je vedeno speciální potrubí k jednotlivým zásuvkám, které jsou rozmístěné v domě tak, aby hadice dosáhla do všech míst, která je potřeba vysávat. Vzduch proudí od hubice, přes hadici a trubní rozvod až k centrální vysavačové jednotce, kde je účinně přefiltrován a vyfouknut ven.

Centrální vysavač je praktický pomocník

Tento způsob vysávání je mnohostranně výhodný. „Centrální vysavače vynikají snadnou manipulací, tichým provozem, dlouhou životností (vybrané modely mají až 25let záruku) a 100% účinností filtrace,“ informuje dále Jiří Najman, Husky. Představte si, že již nebudete muset přenášet těžký vysavač z místnosti do místnosti a hledat za nábytkem elektrické zásuvky. Jednoduše zasunete lehkou, pružnou a ohebnou hadici do zásuvky centrálního vysavače a pohodlně z jednoho místa vysajete všechen prach a nečistoty. Veškerý nasávaný vzduch s nečistotami projde hadicí, trubním rozvodem, přes filtr, a pak odchází ven mimo dům. Tím je prakticky zajištěna 100% filtrace. Též zabráníte zvíření jemných částeček, mezi nimiž jsou prach, alergeny a další nečistoty a jejich opětovnému usazení na nábytku, jak je tomu u klasických a robotických vysavačů, které vyfukováním do obytných prostor víří ještě nevysátý jemný prach a alergeny.

Zdravější způsob vysávání

Centrální vysávání je jednoznačně nejzdravějším způsobem, jak se zbavit prachu a nečistot v domácnosti. A to z několika jednoduchých důvodů. Zejména nedochází k již zmiňovanému víření prachu v místnosti a všechny vysáté nečistoty jsou odvedeny z místnosti ven. Vzhledem k profesionální konstrukci je centrální vysavač i při velmi tichém provozu během vysávání účinnější než běžné ale i robotické domácí vysavače.

A kolik to stojí?

Cena za dodávku a montáž kompletního centrálního vysavače včetně trubního rozvodu pro běžný RD do 160 m je okolo 40 tis. Kč. Cena zahrnuje dodávku a montáž do 30m potrubí, 3ks zásuvek ABB, přípravy pro štěrbinovou zásuvku do kuchyňské linky a odpovídající vysavačovou jednotku.


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít