Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

kosicek.jpg

Jak na nákup spotřebiče 31.01.2011

Nákupy domácích spotřebičů nejsou jednoduchou disciplínou. V době, kdy jde technika a její vývoj mílovými kroky kupředu, se v široké nabídce orientuje pořádně jen málokdo. Existují však důležité zásady, které mají při výběru vhodného domácího pomocníka obecnou platnost.


Vybíráte-li spotřebič, zajisté se ohlížíte na jiné věci, než když kupříkladu koštujete nový sýr či zkoušíte nově otevřenou pizzerii. Jde především o kvalitní prodejní servis a výrobek. A za maximální spokojenost by asi jen málokdo nepřiplatil třeba i nějakou tu stokorunu navíc. Zde by se skutečně nákup pouze podle ceny bez znalosti např. energetické náročnosti či provozních vlastností mohl hrubě nevyplatit.

Neokrádejte sami sebe

Již zmíněná spotřeba energie je poměrně důležitým, přesto někdy opomíjeným faktorem, zejména v případě praček či svítidel. Nákup spotřebiče s výkonem, který ve skutečnosti neodpovídá potřebám domácnosti (většinou bývají nadsazené), je tak naprosto běžnou chybou.

Zamyslete se

Dobře uvažte, co vlastně od spotřebiče očekáváte. Opačná cesta, kdy na základě vytipovaného produktu teprve formulujete své představy, asi nebude tou nejlepší zárukou dobré koupě. Je tedy namístě položit si pár základních otázek:
Komu vlastně spotřebič má sloužit, vám osobně, nebo celé domácnosti? Kde bude umístěn (rozměry, barevná a typová sladěnost)? A co časový výhled následného užívání (jistě je rozdíl v pořízení pračky a žárovky), s nímž úzce souvisí také doba životnosti spotřebiče?

Jistota u odborníků

Sílící pozice specializovaných řetězců (a to nejen v oblasti elektroniky) jistě není náhodná a už vůbec ne na škodu věci. Kdo by taky pohrdnul odborným poradenstvím, informacemi a pomocí při výběru? A právě školený personál je hlavním triumfem specializovaných prodejen. V dalším rozhodování pak hraje roli nabídka sortimentu.
Bankovky a mince
Dost záleží na vaší zainteresovanosti v daném oboru. Pokud se považujete za nefalšovaného laika, pak je nejlepší důkladně si promyslet, co všechno od zamýšleného spotřebiče požadujete (viz výše), a následně zvolit prodejní místo s vysoce odborným personálem. Se svými představami se můžete svěřit do rukou prodavače s přehledem a znalostí nabídky, jenž vám volbu usnadní a v lepším případě svými radami dilema zcela vyřeší. Jestliže se na trhu orientujete, nemáte s výběrem žádný problém a naopak celkem jasnou představu o tom, co chcete koupit, bude pro vás vhodnější spíše prodejna s širokým sortimentem a nebo třeba internet.

Internet

Velký boom nákupu elektrospotřebičů za poslední dva roky proběhl právě prostřednictvím internetu. Jeho hlavní předností je nepochybně komfort nákupu z domácího prostředí včetně příjemného doručení. A pokud při nákupu nespoléháte jen na vlastní úsudek, ale také zvážíte zkušenosti ostatních uživatelů či rady zasvěcených, není většinou moc co zkazit.

Dobrým tipem mohou být servery specializující se na srovnávání cen. Zajímavým místem pro každého pečlivého nakupujícího jsou stránky Heureka.cz. Tento web nejenom porovná ceny, ale dokonce vám poradí s výběrem díky kvalifikovaným nákupním poradcům. A nechybí zde ani zkušenosti uživatelů.

Kupní rozhodnutí sice činíme dnes a denně, avšak určitě se shodneme, že není rozhodování jako rozhodování. Tak nezapomínejme dvakrát měřit a pak teprve řezat.


Autor: Gábina Janků
Foto: Sxc.hu

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít