Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ikonka_Ardo.jpg

Jak na výběr pračky – 2. díl 19.11.2007

Máte rozmyšleno, kam pračku postavíte, jak velké místo má zabrat nebo kolik prádla má vyprat na jeden cyklus? Skvělé. Ale ještě jsou tady další důležité věci, na které třeba dávat při výběru pozor. Je libo vysoké otáčky, nebo šestý smysl? Pro vysvětlení čtěte dále.


Máte-li vyřešené nejpalčivější otázky při výběru pračky, je čas na ty zdánlivě méně podstatné. Pračka je spotřebič, který má být hlavně praktický a jeho ovládání snadné a jednoduché. Při výběru konkrétního modelu se proto předně seznamte se způsobem, jak se volí na pračce jednotlivé programy, jaké údaje poskytuje displej, jednoduše se snažte, aby váš nový domácí pomocník byl skutečně pomocníkem a ne zabijákem času, který vás před každým praním bude nutit hodinu číst manuál.

Pračka MieleKašmír v pračce? A proč ne?

Další náležitost moderních praček, která je hodná zmínky, je systém řízení. Ptáte se, na co je dobré, aby pračka věděla, jak znečištěna je voda, nebo kolik prádla má v sobě? Díky těmto informacím, které bez problémů získá, disponuje-li inteligentním řešením, jako je například Easy Logic, 6th sense nebo třeba Sensor Logic, dokáže určit optimální délku pracího procesu i množství vody, které je zapotřebí. Máte-li navíc oděvy z citlivých materiálů, tyto programy skutečně oceníte. Díky nim lze vyprat v pračce i jemný satén, hedvábí nebo kašmír. Pračka totiž rozezná, jaký materiál pere, a zvolí program, který je k němu co nejšetrnější.

Vyšší otáčky pro lepší odstředění

Důležitým parametrem je i rychlost otáček – čím vyšší otáčky, tím sušší neboli lépe odstředěné prádlo bude. Vysoké otáčky jsou výhodou jednak tehdy, potřebujete-li co nejrychleji vyprané oblečení nosit, ale také se hodí, používáte-li sušičku – čím sušší věci do ní vkládáte, tím méně námahy bude muset vynaložit na jejich úplné vysušení. Některé materiály se ale na vysokých otáčkách odstřeďovat nedoporučuje, mohlo by dojít k jejich znehodnocení. Nejlepší alternativou z tohoto hlediska je pračka s vysokými maximálními otáčkami a s možností manuálně nastavit otáčky nižší.

Kdybychom se naopak při výběru zaměřili na nezbytnosti, které má každá dobrá pračka mít, bude to o něco jednodušší. Základem, na úkor kterého se skutečně nevyplatí šetřit, jsou pojistky, a to jak proti protečení, tak proti vypěnění pracího prostředku, a také detekce nevyváženého bubnu, která zabraňuje nerovnoměrnému rozvrstvení prádla. A samozřejmě energetická třída alespoň A, nejlépe však A+ nebo A++. Tak šťastnou ruku při výběru!Autor: Jana Kovačovská
Foto: Ardo, Miele

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít