Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

950754_old_clock_.jpg

Jak se vyhnout rannímu stresu 09.08.2008

Ranní vstávání je nepříjemná záležitost, na tom se asi shodneme. Opustit vyhřátou postýlku někdy vysloveně bolí a navíc je člověk po ránu tak trochu otupělý, takže často hrozí ranní stres z toho, že nestíháme do práce nebo do školy. Jak vstávat s radostí vám bohužel poradit neumíme, máme ale pár tipů na to, jak se vyvarovat pobíhání po bytě s jednou nohou v kalhotách a hrnkem kávy v ruce za stálého pokřikování: „Já přijdu pozdě! To nemůžu stihnout!“ (Ano, mluvím z vlastní zkušenosti:-)


1. Připravte si snídaniRanní stresOtevřít galerii »
Večer předem si na tác přichystejte nádobí a věci, které budete ráno potřebovat. Hrneček na kávu,nůž na namazání toastu nebo corn flakes v mističce přikyté talířkem na vás klidně mohou počkat přes noc na kuchyňské lince.

2. Káva, a ať to sviští!
Večer do kávovaru napusťte vodu a nasypte do filtru kávu (přikryjte ji fresh fólií). Ráno pak stačí pouze stisknout tlačítko a zapnout kávovar. Zatímco se bude připravovat káva, můžete rozjímat třeba nad tím, co si oblečete, pokud tedy při večerní přípravě nedošlo i na tenhle výběr.

3. Vejce se připraví sama
Jakmile vstanete, zapněte troubu (ohřev shora i zespoda). Dříve než začnete prostírat, dejte na malou ohnivzdornou misku hrudku másla. Rozbijte do misky vejce a dejte ji na 3 až 4 minuty do trouby. Než se vejce připraví, skočte si vyčistit zuby a učesat se. Až se vrátíte, vejce již budou hotová. Pro jistotu si ale nastavte minutku, ať nemusíte volat hasiče.

4. Popadněte misku müsli

Ranní stresOtevřít galerii »Večer předem si připravte k snídani čerstvé domácí müsli. Jak na to? Potřebujete 2é deka ovesných vloček, dvě lžíce ořechů, které máte nejraději, dvě táfličky čokolády, pět deka moučkového cukru a dvě lžíce másla nebo oleje. Podle chuti můžete přidat třeba strouhaný kokos, sušené ovoce nebo hrozinky, fantazii se meze nekladou. Na másle nebo oleji osmahněte vločky a nezapoměňte usilovaně míchat. Pak přidejte cukr a oříšky, případně ovoce a hrozinky a zase chvilku smažte. Čokoládu přidejte do odstavené pánve až nakonec. Přes noc nechte müsli vychladnout a ráno si dejte do nosu.

Tip: Připavte si víc porcí a skladujte v nádobě s víčkem ve spíži.

Naše tipy vám sice neušetří hodiny, ale po ránu je každá minuta dobrá, zvlášť pokud taky přemlouváte budík a třikrát ho posouváte po deseti minutách. A nezapomeňte, když začnete den příjemně, dobrá nálada vás bude provázet až do večera.

Zuzana Fuxová/ Elektrolux
Foto: Sxc.hu

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít