Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

iko.jpg

Jak si uvařit správnou kávu 12.07.2008

Káva je mocná čarodějka a okouzlila většinu z nás. Mnozí si bez ní svůj život nedokážou už ani představit. Někomu pomáhá při učení či při práci, jiný u ní prožívá krásné chvíle odpočinku s přáteli nebo s rodinou.


Černý kofeinový nápoj mě nikdy moc nelákal, protože mi nechutnal. Poslední dobou si však káva získala i mě. Na Spotřebičích.cz jsme už tomuto tématu pár článků věnovali, ale ještě pořád se dá psát dál. Otevřela jsem babiččinu kuchařku, kde jsem našla spousty báječných receptů, ale také krásná povídání o kávě. Kávu je důležité správně opečovávat a servírovat. Ve staré kuchařce jsem vylovila i několik dobrých rad, jak s kávou nakládat, aby chutnala co nejlépe.

Rady a triky

1.Kupujeme takovou kávu, o které si myslíme, že zachutná i našim hostům.Káva od P.P.Otevřít galerii »

2.Kávu nikdy nepřipravujeme do zásoby.

3.Na přípravu kávy používáme stále stejné nádobí.

4.Používáme, co nejčerstvější vodu, vyhýbáme se příliš chlorované, to je pak lepší sodovka.

5.Chceme-li mít kávou provoněný byt a kávu co nejlepší, meleme ji těsně před podáváním.

6.Kávu nemeleme příliš jemně, ani hrubě.

7.Kávu, zvláště mletou, uchováváme ve vhodných, raději menších skleněných nebo porcelánových nádobách se šroubovým uzávěrem. Nenecháváme ji na světle. Jestliže jsme koupili umletou kávu do zásoby, pak ji přesypeme do mikrotenového sáčku a uložíme do mrazničky.

8.Kávu nevaříme, pouze ji spařujeme.

9.Připravujeme-li kávu zavařením do vařící vody, nenecháváme ji vařit. Hned jak voda začne bublat, sejmeme ji z teplého zdroje, případně zalijeme lžící studené vody, a asi až za 5 minut odcedíme.

10.Kávu neohříváme běžným způsobem (v hrnečku či kastrolku), ztratila by aroma i chuť.

Káva od P.P.Otevřít galerii »11.Nádobí od kávy neumýváme v mastné vodě ani nepoužíváme hadřík, houbičku nebo kartáček od jiného nádobí. Saponátovou pěnu víc než pečlivě opláchneme horkou vodou. Nádobí utíráme vždy suchou, nemastnou utěrkou, kterou používáme na sklo.

Vzpomínáte si ještě na babiččinu kávu z melty? Melta je mletá směs praženého žita, ječmene, čekanky a cukrovky. Příprava je jednoduchá: do litru vroucí vody vložíme 3 lžíce Melty, jakmile voda opět vzkypí, zalijeme sběračkou studené vody, odstavíme, necháme 3 minuty ustát a scedíme.

A jak se vaří káva zvaná žitovka? Žitovka je pražené žito, které doma umeleme. Do litru studené vody vsypeme polévkovou lžíci kávovinové směsi KARO, do vroucího odvaru přidáme 3 lžíce Žitovky, krátce povaříme, necháme 3 minuty ustát a přecedíme. Obě kávy pijeme s mlékem.

Taky jste dostali chuť uvařit si svůj šálek a vychutnat si chvíli klidu? Už voní káva vaším bytem? Zkuste si někdy udělat zdravější kafíčka našich babiček. Změna je život :-) V příštím článku opět zalovím v babiččině kuchařce a připravím pro vás tipy na pár dobrot ke kávě.

Autor: Petra Pavlová
Foto: Sxc.hu Bylinkové čaje - zelená lékárna Dáte-li se na Reishi, pilulky už možná nebudete potřebovat :-) Frappé osvěží Horké kakao na zahřátí a na dobrou noc Houba Reishi Houba Reishi vypadá nevábně, je ale nabitá zdraví prospěšnými látkami Jak roste čaj Kakaový prášek Káva a sušenky poslouží jako odpolední svačina Káva z houby Reishi slibuje vylepšení figury Masáž je příjemnou odměnou za každodenní píli Napěňovač Fagor LE-120 Pěna je základ Příprava čajových sušenek s kávovou nápní Rozlehlé čajové zahrady Sbíhají se vám sliny? Uvařit správně čaj je hotová věda Voňavý čaj potěší všechny smysly (snad až na sluch:o) Záleží i na výběru konvičky

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít