Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ikona.jpg

Jak udržet v létě jídlo čerstvé - s termotaškou 21.07.2009

V horkých letních dnech je třeba potraviny chránit mnohem obezřetněji než jindy. Bakterie se v teple množí a mohou jakoukoli surovinu lehce znehodnotit. Chlad, temno a sucho jsou tedy správnou volbou. Někdy ale ani to zajistit nejde. Kdy? Přece při cestě na dovolenou!


Ať chceme či ne, jsme ve světě považováni za „paštikáře“, kteří si s sebou na dovolenou vozí hromadu jídla z domova, aby ušetřili. Mnoho z nás nemá zájem ochutnat kvalitní středomořské či jadranské pokrmy a dává přednost domácí klasice. Jak ale zajistit, aby se jídlo nezkazilo hned první den po odjezdu z domova? Je třeba ho správně uskladnit a udržet co nejchladnější teplotu. V dnešní době už to není takový problém jako dřív, takže můžeme několika snadnými kroky přispět k tomu, že se naše potraviny nebudou tak rychle kazit.

Jděte na to chytře!

Samotný alobal je již překonán. A to i přes to, že je považován za vynikající izolační vrstvu pro udržení teploty potravin. Potraviny se v něm sice uchovávají dobře, ale nestačí to! Vždyť právě při cestování jsou všechny suroviny vystaveny veliké zátěži. Je tedy dobré si pořídit další kvalitní obaly a tašky. Nejsou jen na jedno použití, takže vám chvíli vydrží. Uvidíte, že je budete využívat ke všem svým cestám za sluncem a nejen za ním.

Hodně parády za málo peněz


Přesně tohle vám dopřejí jednoduché a především levné termotašky. Ty se vyrábějí v několika velikostech – od malých taštiček na čokoládové tyčinky až po velké tašky na ovoce či lahve s pitím. Navíc si můžete vybrat z neuvěřitelného množství designů a provedení. Dokonce je seženete i kombinované s jiným zavazadlem, například dno plážového koše může být vyrobeno jako termotaška pro uchování potravin i přímo na pláži.

Termotašky chytře využívají vlastnosti alobalu a zamezují tak ohřívání potravin na teplotu vyšší než mají v okamžiku, kdy je do nich vkládáte. Samozřejmě, že to není stoprocentní, ale rozhodně se celý proces oteplování značně zpomalí. Izolace pomocí stříbrné fólie je hygienická a i k potravinám naprosto nezávadná.

Čím chladnější, tím lepší


O tom asi nikdo z nás nepochybuje. Abychom tohoto efektu dosáhli, je třeba sáhnout po lepšímřešení než je jen obyčejná termotaška. Je jím izolovaná chladící taška či box, do něhož se vkládají speciální zmrazené chladicí vložky s vodou. Ty pak ochlazují okolí a veškeré potraviny. U tohoto typu záleží na kvalitě, takže pozor na výběr! Nevýhodou levnějších typů je menší vrstva izolace. Led v chladicích vložkách se rychleji rozpouští. Poté už není chlazení tak efektivní a taška ztrácí svůj význam. Naopak jako výhodu můžeme vidět jejich skladnost. Naproti tomu velké, tlustě izolované plastové boxy jsou hůře manipulovatelné, ale led se v nich uchová po delší dobu.

Nejlepším řešením tak zůstává chladicí box do auta. Ten připojíte k elektrice auta a díky tomu se vaše jídlo bude ochlazovat po celou dobu vaší cesty. Při příjezdu na místo vyndáte věci z boxu vychlazené tak jako z ledničky doma. Tento komfort si může dovolit každý, kdo vlastní novější typ automobilu. Ty mají v kufru přípojku na ledničku již od výrobce.

Jedete-li na dovolenou autobusem, pak volte mezi některou z ostatních variant. I když vám to možná připadá zbytečné, tak je to velký krok pro vaše zdraví a především pro pohodovou a ničím nerušenou dovolenou!

Markéta Zelená
Foto: Markéta Zelená, Sxc.hu

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít