Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ikona.jpg

Jak vybrat kuchyňského robota 08.01.2009

Když Karel Čapek poprvé ve hře RUR použil slovo robot, nejspíš nečekal, že o pár desítek let později bude jednodušší verze jeho hlavních hrdinů pomáhat skoro v každé kuchyni.


Pro výběr toho správného robotího pomocníka je třeba znát několik důležitých kritérií. Na co si tedy dát pozor?

ZnačkaRobotyOtevřít galerii »

Ověřené značky jsou zárukou kvalitního spotřebiče. Navíc bývá snazší sehnat náhradní díly sči dokoupit další příslušenství. Známé a rozšířené značky navíc mají více servisů, takže se v případě poruchy budete mít kam obrátit. V žádném případě nekupujte roboty na tržnicích! Takový robot většinou nedisponuje příliš vysokým výkonem, takže toho moc nezvládne, navíc nože bývají vyrobeny z nekvalitního materiálu a snáze se zničí. 


Příkon

Čím vyšší je příkon, tím více funkcí robot zvládne. Pod 500 V nemá cenu robot kupovat, protože by ej zastal i lepší mixér. Optimálnch je asi 1000 V. Takový robot by měl bez problémů zvládnout hnětení těsta na buchty pro čtyřčlennou rodinu. Existují i mistři roboti s příkonem kolem 1400 V, ty jsou ale pro běžné využití v domácnosti až příliš výkonní. 


Materiál ostří

Nejlepší je kvalitní nerezové ocelové ostří, které při správném zacházení vydrží sloužit desítky let. Dbejte také na to, aby byly nože snadno odmontovatelné a omyvatelné v myčce. Čím snáz se totiž váž kuchyňský pomocník bude používat ačistit, tím častěji jej budete vytahovat ze skříně a tím víc práce vám ušetří. 


RobotyOtevřít galerii »Příslušenství

Zjistěte si předem, zda se k vybranému robotu dá sehnat přídavné příslušenství. Pro začátek stačí klidně dva nože ze zákadní výbavy, časem si pak můžete dokoupit třeba mlýnek na mák nebo strouhací kotouče. Snadno dostupnost příslušenství oceníte i tehdy, ztratíte-li část "výbavy" třeba při malování nebo stěhování.


Záruka

Záruka by standardně měla trvat minimálně dva roky. Výrobci, kteří jsou si kvalitou svého produktu jisti, však někdy nabízejí prodlouženou záruční lhůtu. Informujte se o tom, zda se vztahuje na celý přístroj, nebo jen na motorovou jednotku.


Pojistka

Pojistka funguje proti přehřátí, přetížení a umí  zabránit spálení motoru. Pokud tedy robot příliš namáháte, ať už přílišnou dobou používání nebo množstvím zpracovávaných surovin, pojistka vypne motorek a zachrání ho před nenávratným zničením. Dobrá je i pojistka proti spuštění, pokud není upevněna mísa a ostatní části přístroje. Dokáže zabránit drobným i větším nehodám.


Design

Kuchyňský robot je jedním z pomocníků, u kterých se předpokládá, že bude domácnosti sloužit alespoň pár desítek let. Není to totiž nejlevnější přístroj, který za rok nahradíme novým modelem. Proto by měl splňovat i vzhledová kritéria. Je dobré vybírat  tak, aby přístroj lahodil oku, zdobil kuchyňskou linku a ladil s ostatním vybavením.

Zuzana Fuxová

Foto: Sxc.hu, Philips, Krups

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít