Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ikonka_typepad.jpg

Jak vybrat tu pravou myčku 10.09.2010

Myčka nádobí je kromě velké pomoci také velikou investicí. Není přitom jednoduché se ve všech těch funkcích, objemech, programech a parametrech dokonale orientovat. Jak tedy vybrat tu správnou myčku, na které parametry si „posvítit“ a které naopak můžete s klidným svědomím opomenout?


Prvá věc, na kterou třeba dát pozor a která je skutečně nejdůležitější, je velikost myčky. Myčky se dělí na ty pro osm až deset souprav nádobí na jeden cyklus (45centimetrové) a na myčky pro dvanáct a víc souprav nádobí na jeden cyklus (60centimetrové). Pokud máte velkou rodinu, platí jednoduché pravidlo – čím větší, tím lépe pro vás.

Hlavně se musí naplnit

Bydlíte-li sami nebo ve dvou, zvažujte pozorněji – když koupíte příliš velkou, pravděpodobně sklouznete k tomu, pouštět ji, i když není úplně plná a tím plýtvat energií, vodou i čistícím prostředkem. Na druhé straně, máte-li dostatek nádobí, často vaříte nebo míváte plno hostů, nebojte se té velké.

Vestavěná potěší oko, ale...


Když si ujasníte tuto základnou představu, přejděte ke kritériu č. 2 – vestavnou, nebo volně stojící? Výhody vestavných spotřebičů obecně jsou známy. Kuchyňská linka je skrývá ve svých útrobách, všechno vypadá na pohled uklizeně, jednotně. Potrpíte-li si na design, zřejmě se vám takováto kuchyně bude líbit. Na druhé straně, volně stojící spotřebič můžete umístit kamkoli do prostoru a v případě potřeby ho lehce přesunete. V nabídce jsou také myčky kombinované s dalším spotřebičem, kupříkladu se sporákem.

Méně vody a méně energie

Myčku si většina lidí kupuje proto, aby ušetřila čas i peníze, nikoli proto, aby utrácela ještě víc. Zaujímejte se proto i o spotřebu vody a energie. Platí jednoduché pravidlo – čím méně vody a energie myčka na svůj provoz spotřebuje, tím lépe. Ty nejlepší myčky šířky 45 cm by měli mít spotřebu kolem 0,8 kWh elektrické energie. Vystačit by si měly se dvanácti litry vody. Nejkvalitnější „šedesátky“ spotřebují kolem 1,1 kWh energie a vody kolem čtrnácti litrů.


Další funkce, na které se vyplatí brát ohled, jsou ekologický program, ochrana proti protečení, hlučnost (čím méně decibelů, tím lépe) nebo třeba energetická třída, o které již byla řeč v jiném článku. Nejlepší je samozřejmě třída A++, ale A+. A značí také dobrou úspornost. Zajímavou funkcí je také upozornění, má-li myčka nedostatek čistícího prostředku. Pro snažší ovládání vaší pomocnice možná oceníte displej.

Nejinteligentnější myčky se nastaví samy

Nemáte-li náladu zjišťovat, jaký program pro kolik nádobí a jak silně znečištěného je ten nejlepší, hledejte myčky, které to zjistí za vás. Tyto myčky pak upraví styl a doby jednotlivých postupů a samy nastaví množství vody, teplotu a druh programu. Navíc tento systém můžete v servisu průběžně aktualizovat.


1. díl: Nádobí nám umyje naše Anička
Ekologie poprvé aneb Vybírejte spotřebiče moudře

Autor: Jana Kovačovská
Foto: Typepad.com, Maisoneo.com, Brison-sa.be, Smeg

Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít