Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ikonka_zehlicky_2_philips.jpg

Jaká by měla být vaše nová žehlička? 24.02.2008

Napařování je základ, žehlení nasucho nejjednodušší a většinou nejlevnější varianta, žehlící systémy přinášejí pokročilé funkce, které ocení hlavně nároční spotřebitelé. Ale jak si vybrat mezi stovkami modely v jednotlivých kategoriích? Na co ještě klást důraz a co naopak obětovat v zájmu nižší ceny nebo hezkého designu?


Základní náležitosti, jež byste měli zohledňovat při výběru nové žehličky, jsme zmiňovali v předchozím dílu seriálu. Ty vám pomůžou se v nabídce do jisté míry orientovat, když je ale zapotřebí vybrat si mezi několika modely, hodí se i další indicie. Jaké to jsou?

Dobrá žehlící plocha se vyplatí

Bez ohledu na typ žehlení nebo na jeho četnost je dobrou investicí kvalitní žehlící plocha žehličky. Starší a méně propracované modely žehliček mají někdy žehlící plochu z hliníku. Té se pokud možnoi vyhněte, protože skýtá hned několik nevýhod – od malé odolnosti a tendenci poškrábat se až k nepohodlí při žehlení způsobenému přilnávaním materiálu k žehličce.
Žehlička AEG
U žehlící plochy je tedy důležitá její nepřilnavost a odolnost. Jakkoli si budete dávat pozor, může se vám stát, že žehličkou najedete na zip, a pokud je žehlící plocha málo odolná, brzy budete muset do žehličky investovat znovu. Prozatím nejlepším řešením se zdají být keramické žehlící plochy, které disponují jak vysokou odolností, tak nepřilnavostí. Různé společnosti mají různé názvy pro žehlící plochy svých žehliček, ze kterých nemusí být hned zřejmé, o jaký povrch se jedná, nebojte se ale zeptat prodejce.

Odvápnění prodlouží životnost spotřebiče

Další příjemnou vlastností dobré žehličky je odvápňovací systém. Nejpropracovanější je tzv. automatické odvápňování, kdy je voda upravována tak, aby se vodní kámen vůbec netvořil. Dobře ale poslouží i odvápňovací kazeta nebo tyčinka. Důležité je, aby žehlička měla alespoň nějaký odvápňovací systém, díky němu vám totiž vydrží déle. Opět jde o funkci, na které se zásadněji šetřit nemusí vyplatit.

Při nákupu alespoň okrajově zvažujte i kapacitu nádržky na vodu. Víte-li, že budete často žehlit nepoddajné prádlo, které je nutné často napařovat, větší nádržka na vodu vám zajistí, že nebudete muset často přerušovat činnost pro doplňování vody. Do úvahy vezměte také hmotnost žehličky – propracovaný spotřebič s desítky funkcí vám bude k ničemu, bude-li tak těžký a neskladný, že raději sáhněte po dosluhující žehličce, kterou jste již plánovali vyhodit.

Důežité může být také automatické vypínaní, a to zejména, jste-li někdy zapomnětliví a hrozí-li riziko, že žehličku necháte běžet. Jsou-li v domácnosti malé děti, které by se mohly o žehličku bez dohledu popálit, automatické vypínaní zvažte o to důrazněji. Přejeme příjemný nákup!


Autor: Jana Kovačovská
Foto: Philips, AEG

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít