Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ikonka_sxc.jpg

Jaké čistící prostředky na českém trhu jsou ekologické? 14.12.2007

Na trhu je k dispozici celkem velké množství ekologických prostředků. Česká informační agentura životního prostředí zveřejnila v říjnu 2007 seznam značek a konkrétních výrobků, které nesou značku „Ekologicky šetrný výrobek / služba“. Dle této zprávy si skutečně netřeba zoufat – výběr „ekovýrobků“ je téměř srovnatelný s výběrem těch neekologických.


Nacházíme se v období roku, kdy snad i ti nejzarputilejší odpůrci běhaní po bytě s prachovkou popadnou hadr, aby po několika hodinách uklízení odpadli vyčerpáním. Zřejmě to nikoho z nás nemine – ale co takhle udělat předvánoční úklid tento rok něčím jiný? Neboli – nenechejme agresivní chlor kazit vůni vánoční jedličky a pojďme na to ekologicky.

PřírodaMyjeme nádobí ekologicky...

Na mytí nádobí kupříkladu lze doporučit prostředky Lena a Lena Natur od společnosti Zenit (www.zenitltd.cz). V této kategorii dále byly ekoznačkou oceněny výrobky Celestina, koncentrovaný prostředek na mytí nádobí od Missiva (www.missiva.cz) a Leontina, univerzální mycí přípravek od tytéž firmy. Také byl oceněn produkt Raj Extra od Alfa Classic (www.alfaclassic.cz).

...pereme ekologicky...

Co se pracích prostředků týče, máte dle zprávy České informační agentury životního prostředí na výběr mezi dvěma prostředky – komponentovým pracím prostředkem Permon opět od firmy Missiva a koncentrovaným prostředkem Qalt Excel a Qalt-E od Qalt Rakovník (www.qalt.cz).

Dalšími ekoalternativami k nezbytným čistidlům do domácnosti jsou třeba odmašťovací a čistící detergent Simple Green (www.simplegreen.cz), mycí kosmetické přípravky Worx a Creme nebo tekuté mýdlo Rubín.

...a ekologicky také kopírujeme, natíráme, nebo bydlíme.

To samozřejme není vyčerpávající seznam všech výrobků, které svým vysokým standardem na ekoznačku dosáhli – máte-li zájem o konkrétní značky ekopapíru, o ekologické nátěry, textilie nebo dokonce ubytovací služby, vše naleznete na stránce www.cenia.cz nebo www.ekoznacka.cz.


Autor: Jana Kovačovská
Foto: Sxc.hu

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít