Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

kavovar.jpg

Jaký kávovar do jaké domácnosti? 14.04.2009

Káva, to už je rituál. Dobře připravené kafe je pro mnohé to pravé zahájení dne, nezbytná součást společenských setkání nebo zkrátka příjemná pauza. Kvalitu tohoto povzbuzujícího a aromatického moku prokazatelně ovlivňuje také způsob jeho přípravy a potažmo servis.


Při výběru kávovaru přesně pro vaši domácnost je třeba uvážit mj. kolik kávy se vypije a jaký druh hodláte nejčastěji připravovat, které z funkcí opravdu využijete, jistě i rozměry spotřebiče nejsou zanedbatelné… Některá doporučení jsou shrnuta v našem článku.

Dnes už není problém opatřit si kávovar na jediný šálek kávy, tak proč vařit celou konvici kvůli jedné porci? Avšak na jednu „nakopávací“ takhle po ránu se hodí i leckterý z kompaktních překapávačů, nejlépe s oddělitelnou konévkou.

Espresso Denní doping aneb „náš host, náš přítel“

Hodláte-li připravovat více káv denně, ať už pro sebe či své hosty, hodí se větší kávovar. Tyto většinou zvládnou 10–12 šálků najednou, ale jedná se spíš o takové „šálečky“. U přístrojů, slibujících rychlé naservírovaní velkého množství šálků v krátkém čase, dejte pozor, aby tomu tak nebylo na úkor kvality nápoje, což je obvyklý problém, jelikož doba varu si přeci jen nějaký ten čas vyžádá (ideálně 4–6 minut). Není od věci zvážit i termokonvici, pokud doléváte.

Bez námahy, na kapsle

Jediná kapsle na 1–2 šálky, přičemž kapslí se míní vlastně sáček s kávou (podobný čajovému), patří do dávkovače přístroje. Odpadá tedy odměřování množství kávy, jakož i možnost jejího rozsypání. Nevýhodou však je, že pro konkrétní typ kávovaru se vyrábí příslušná kapsle, výběr kávy tak může být značně omezen. A u těchto druhů kávovarů dáte nejvíc právě za „jejich“ kávu. Proto se raději informujte, jak široká je nabídka kapslí do vámi zvoleného spotřebiče.

Kávovar na míru

Vestavěné kávovary si získávají stále větší oblibu. Není divu, lze je bez problému zabudovat do kuchyně a sladit s celkovým designem. Je to opět prvek navíc, který dokládá i jistou prestiž, navíc opravdu dostupný.

Pro celou rodinu

Kombinované přístroje, které zvládnou vedle přípravy espressa a cappuccina i tradiční překapávanou kávu (případně další kávové dobroty), pro své široké použití výborně poslouží třeba právě početnějším domácnostem. Přístroje na espresso se neobejdou bez čerpadla s větším tlakem (4 bary, jak uvádí někteří tuzemští prodejci, jsou málo, na skutečné italské espresso se doporučuje tlak 8–9 barů).

Kávovary pro použití v domácnosti se jistě nehodí do gastronomických provozů, ale lze jich užít v menších kancelářích. Přísun kafe jako nezbytného doplňku stravy workoholiků zajistí automatický kávovar s vysokým komfortem obsluhy a zabudovaným mlýnkem, který kávu před přípravou žádané tekutiny čerstvě pomele.

KávaJen“ dobré kafe

Přes rostoucí zájem o nejrůznější kávové speciality překapávaná káva zůstává osvědčenou klasikou. Překapávače, tzv. snídaňové kávovary, jsou ideální k jednoduché přípravě kafe, nejsou drahé a nevyžadují žádnou speciální kávu. Navíc pokud přeci jen zatoužíte po nějaké té libůstce, nabízí se celá řada modelů s různými přídavnými funkcemi, takže si každý přijde na své. Nejčastějším nadstandardem je výběr chuti nápoje (od mírné až po silnou), přidaný omyvatelný filtr, automatické vypínání nebo časovač.

Závěrem snad jen dodatek, že „okázalost a nákladnost přístroje nutně neručí za chutnější nápoje“ a přání dobré volby.


Autor: Gábina Janků
Foto: Sxc.hu

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít