Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ikona magnet.JPG

Jaký nůž si asi koupím? 14.01.2008

Přesvědčily vás minulé díly našeho seriálu o koupi nového nože? Už víte, jaký materiál vám bude nejspíš vyhovovat a bez kterých nožů se asi neobejdete a teď vás čeká nejobtížnější rozhodnutí a to je samotná koupě? Nebojte se, i při té vám poradíme, abyste nekoupili nekvalitní a předražený výrobek.


První rada, kterou od nás dostanete, je prostá. Vyhněte se supermarketům a hypermarketům. Zkuste si ve svém okolí najít nějaké nožířství a jděte si nože okouknout přímo tam. V hypermarketech nejen nenajdete nikoho, kdo by vám byl schopen kvalifikovaně poradit, ale také jsou často nože neprodyšně zabalené a vy si je nemůžete pořádně prohlédnout a vyzkoušet.
Kudla
Vyhýbejte se i jiným „pouličním“ a impulzivním nákupům, kde vám nabízejí sadu 6 nožů za cenu jednoho a podobně. Kromě toho, že to přliš nevyvolává důvěru, se většinou jedná o klam a nože nejsou ani náhodou tak kvalitní, jak je inzerováno. Tento trik hraje na to, že neodoláte takovéto obrovské slevě. Většinou se ale jedná o nože, které se málo prodávaly, a proto byly zařazeny do akční nabídky.

Nejlepší, co můžete udělat, je to, že se v nožířství podíváte na nabídku značek a typů a potom si o nich zjisíte více na internetu. Nejenže zde najdete hodnocení od jejich uživatelů, ale dozvíte se také něco o jednotlivých značkách. Nespěchejte na koupi, pořádně se rozhlédněte, jaká je nabídka, a podle toho vybírejte a hlavně se neukvapujte. Přeci jen nůž by měla být investice.
Nůž pes
Pokud je nůž zataven do fólie nebo do speciálního obalu, neostýchejte se nechat si ho vyballit. Jen tak budee mít možnost zkusit si, jak vám padne od ruky, ale také kvalitu čepele, její tvrdost, zpracování a hmotnost nože.

Nesnažte se na nožích ušetřit. Nemá to cenu. Většinou platí úměra čím kvalitnější, tím dražší, i když to není pravidlem. Neřiďte se při koupi pouze cenou, ale zároveň ji nezanedbávejte. Zároveň se nesnažte ušetřit tím, že si koupíte jeden, i když kvalitní nůž na všechno. Každý nůž má svou funkci a byl kvůli ní vyrobený, zeleninu zkrátka nožem na pečivo prostě nenakrájíte a vice versa. Proto si kupte takové nože, o kterých jste přesvědčeni, že využijete. K tomu vám pomůže i náš předchozí článek.
Paprika
Tak a teď jste vybavení k cestě do nožířství, víte, na co se chcete zeptat a prodavač už z vás nemůže udělat blbce tím, že vám bude vnucovat něco, co vůbec nechcete. Tak vzhůru na nákupy!


Autor: Adéla Flejšarová
Foto: Idnes.cz, Sxc.hu, Proffesorkiwi.cz

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít