Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ganoderma(2).jpg

Káva s houbou Reishi II. – Co je to ta zázračná houba? 19.08.2008

V minulém díle seriálu jsme vám představili kávu z houby Reishi, která má údajně schopnost uzdravovat. Dneska se podíváme pod klobouk samotné houbě, která je v přírodní medicíně využívána už po staletí, a zkusíme zjistit, jak je to s těmi jejími léčivými účinky vlastně je.


Zázračná houbičkaKáva od P.P.Otevřít galerii »
Reishi je známá v několika odrůdách různých barev – červené, fialové, modré, žluté, černé a bílé. Odborníci uvádějí, že na zdraví má nejlepší vliv červená houba. Když dozrává, uvolňují se z z výtrusnic, neboli spór, vzácné výtrusy, které se dají přirovnat k pylu květin. Obsahují celou řadu esencí, které jsou biologicky hodnotné a mají silnou léčivou sílu. Šikovná houba tak umí zklidnit nervovou soustavu, dokáže tišit bolest, léčí artritidu, nespavost, vysoký krevní tlaki, astma, bronchitidu, angíny a posiluje imunitní systém. Kromě toho má navíc antiseptické vlastnosti.

Ozdravení v pěti fázích
Začnete-li s užíváním houby Reshi, v těle se nastartují ozdravné procesy, které můžeme rozdělit do pěti etap. V první fázi houba pomáhá objevovat skryté choroby a nahromaděné toxické látky a reguluje tělesné funkce a tělo reaguje způsobem, který umožňuje odhalit skryté choroby. Následuje detoxikace, která může trvat až 30 týdnů. V této fázi probíhá odstraňování nadbytečné kyseliny močové a mléčné, cholesterolu, zásoby tuků, odumřelé tkáně a nahromaděných toxinů. Ve třetí části nastává obnovovací proces a v další pak Reishi posiluje imunitní systém k větší odolnosti proti chorobám, dodává hlavní prvky a vitamíny k urychlení uzdravovacího procesu. Poslední částí je pak fáze omlazování, která trvá až tři roky.

Káva od P.P.Otevřít galerii »Houba Reishi, latinsky Ganoderma Lucidum, je po staletí opěvována v čínské a japonské literatuře. V Číně je považována za houbu dlouhověkosti obdobně jako v Japonsku Shii-take. Čínskými názvy ¨Ling Zhi¨ nebo ¨Ling Chih¨ je přímo označována jako ¨houba nesmrtelnosti¨ nebo jako ¨magická květina¨. V češtině nazýváme houbu libozvučně - lesklokorka lesklá. Patří mezi houby, které se pěstují nikoliv z kulinárních, ale především z léčebných
důvodů. Vzhledem k dřevnaté konzistenci se požívá ve formě prášků, tablet, tinktur, čajů,sirupů a, jak víte z minulého článku, také jako součást kávové směsi. V Japonsku je v současné době Ganoderma lékaři doporučována k léčení více než dvaceti chorob a různých potíží, včetně migrény a bolestí hlavy. Společnost, která s Reishi prorazila na český trh, vyrábí z houby různé druhy kávy, kakaa a čajů. Aby člověk dosáhl opravdového uzdravení, musí mít velkou trpělivost. Pokud vás zázrak čínské medicíny zaujal, můžete navštívit webové stránky společnosti Ganoexcel, kde se dozvíte víc.
Petra Pavlová/ Ganoexcel.cz
Foto: Ganoexcel.cz, Sxc.hu Bylinkové čaje - zelená lékárna Frappé osvěží Horké kakao na zahřátí a na dobrou noc Houba Reishi Jak roste čaj Kakaový prášek Káva a sušenky poslouží jako odpolední svačina Káva z houby Reishi slibuje vylepšení figury Masáž je příjemnou odměnou za každodenní píli Napěňovač Fagor LE-120 Pěna je základ Příprava čajových sušenek s kávovou nápní Příprava kávy za dob našich babiček Rozlehlé čajové zahrady Sbíhají se vám sliny? Siesta s hrnkem kávy Uvařit správně čaj je hotová věda Voňavý čaj potěší všechny smysly (snad až na sluch:o) Záleží i na výběru konvičky

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít