Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

SusenkyIkona.jpg

Káva trochu jinak 06.09.2010

Co je to káva? Hloupá otázka, říkáte si. Přeci oblíbený nápoj z připravený z mletých plodů kávovníku. Správně, ale káva může být i užitečnou surovinou při přípravě různých moučníků. Dali byste si kávový dortík nebo kávový puding? V cukrárně ano, ale doma? Udělejte rodině radost s dobrotou z kávy. Nebojte se, nic na tom není.


Jak udělat vídeňskou, tureckou nebo alžírskou kávu asi víte. Ale co třeba kávové sušenky? Babiččina kuchařka je nenahraditelná, tak neváhejme a podívejme se do ní.

Čajové pečivo s kávovou nádivkouKáva od P.P.Otevřít galerii »
Základem jsou sušenky – můžete je koupit hotové, nebo si upéct domácí. Recept je následující: potřebujete 50 dkg hladké mouky, 10 dkg tuku, 15 dkg cukru, 2 vejce, 5 lžic mléka, ½ kypřícího prášku a vanilku. Z ingrediencí vypracujeme na vále hladké těsto a vyválíme placku silnou asi 2-3 milimetry. Z ní pak vykrajujeme různé tvary nebo plníme formičky. Tvary přenášíme na plech a pečeme do růžova.

A teď to hlavní – kávová nádivka: připravte si
12 dkg drobečků (drobečky se rozumí rozdrobené sušenky), 7 dkg másla, vanilku, 12 dkg cukru a hlavně 4 lžíce silné černé kávy. Máslo, cukr, vanilku utřeme do pěny a přidáme drobečky, navlhčené silnou černou kávou. Kávovou nádivkou plníme nebo potíráme sušenky.

Kávový dort s mandlemi
Léto je časem různých oslav a slavností. Hezké počasí navíc láká vyrazit na výlet spojený s návštěvou příbuzných nebo známých, které jsme už dlouho neviděli. Možná se i vám ohlásí nečekaní hosté. Máme pro vás recept na kávový dort s mandlemi, po kterém se každá návštěva bude olizovat až za ušima.

Káva od P.P.Otevřít galerii »Budeme potřebovat 6 bílků, 18 dkg cukru, 8 dkg loupaných ustrouhaných mandlí a 8 dkg polohrubé mouky. Z těchto surovin připravíme korpus. Z bílků ušleháme tuhý sníh, lehce přimícháme cukr a nakonec zamícháme ustrouhané mandle s moukou. Pečeme velmi zvolna ¾ hodiny.

Dalším krokem je příprava krému. Připravte si ¼ litr mléka nebo smetany, 2 žloutky, 3 dkg hladké mouky a 2 lžíce cukru. Mléko dáme vařit, přidáme žloutky umíchané s moukou a cukrem a za stálého míchání svaříme. Pak utřeme dalších 18 dkg másla s 15 dkg cukru, po částech ke směsi přidáme vychladlý krém a dobře zatíráme. Ze dvou lžic kávy uvaříme silný extrakt v trošce vody a ten pak do krému přikapáváme. Posledním úkolem je příprava griliáže. Potřebujeme na ní 4 dkg kostkového cukru a 5 dkg mandlí nebo lískových oříšků. Cukr zkropíme vodou a svaříme, až má žlutou barvu. Pak přidáme usekané mandle nebo oříšky, dobře zamícháme, a nalijeme na pomaštěný plech. Vychladlou griliáž roztlučeme použijeme na sypání okraje i povrchu korpusu natřeného krémem.

Výborný kávový dort může posloužit třeba jako dárek k svátku či narozeninám a sušenky s kávovou náplní jsou ideální k odpolední siestě.

Autor: Petra Pavlová
Foto: Sxc.hu Bylinkové čaje - zelená lékárna Dáte-li se na Reishi, pilulky už možná nebudete potřebovat :-) Frappé osvěží Horké kakao na zahřátí a na dobrou noc Houba Reishi Houba Reishi vypadá nevábně, je ale nabitá zdraví prospěšnými látkami Jak roste čaj Kakaový prášek Káva z houby Reishi slibuje vylepšení figury Masáž je příjemnou odměnou za každodenní píli Napěňovač Fagor LE-120 Pěna je základ Příprava kávy za dob našich babiček Rozlehlé čajové zahrady Sbíhají se vám sliny? Siesta s hrnkem kávy Uvařit správně čaj je hotová věda Voňavý čaj potěší všechny smysly (snad až na sluch:o) Záleží i na výběru konvičky

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít