Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

IkonaSunshine.jpg

Kávový požitek pro chuť, čich a především zrak 15.06.2010

Pití kávy je společenský rituál, o tom není pochyb. Když si ženy potřebují sdělit něco životně důležitého, nebo třeba jen probrat, kde mají nejhezčí zimní kolekci oblečení, sejdou se v oblíbené kavárně „na kafíčku“. Muž, který se chce lépe seznámit s objektem svého zájmu, zve často dotyčnou slečnu na kávu. Nad hrnkem pressa se uzavírají miliónové obchody, ale probíhají u něj i neformální kamarádské „pokecy“.


Až si příště pozvete domů návštěvu, kterou pohostíte kávou, sklidíte zasloužený obdiv. Naučíme vás totiž úžasný trik, díky kterému vykouzlíte na hrnku espressa složitý ornament ve tvaru květiny. A přitom je příprava neuvěřitelně jednoduchá. Nejlepší je zdobit kávu ze stroje na přípravu espressa. Ten totiž na povrchu vytvoří pěnu, která vám kreslení usnadní, a která zaručí, že se ornament nepropadne do hlubin šálku.

V další nádobě povařte nejlépe plnotučné mléko a pomalu jej středem vlévejte do hrnku kávy. Uprostřed pak zůstane bílá tečka. Mléčnou pěnu, která zůstane po okrajích nádoby, v níž jste mléko ohřáli, rozetřete lžičkou po okraji šálku.

Pak vezměte láhev s karamelovým nebo čokoládovým topingem a ohraničte mléčné kruhy tak, jak vidíte na obrázku.

Dřevěnou špejli ponořte kousek pod hladinu ve středu šálku, uprostřed mléčné tečky, a táhněte špejli směrem k okraji šálku. Tento postup zopakujte osmkrát a vytvořte tak paprsky květiny. Napoví vám další dva obrázky.


Vznikne tak hezké sluníčko, které už určitě můžete servírovat. Nebo ve zdobení pokračujte a vaše trpělivost bude odměněna ještě složitějším ornamentem. Nyní začneme tah špejle u okraje šálku mezi dvěma již hotovými paprsky a pokračujeme ke středu, tedy opačným směrem než v předchozím kroku. Totéž opět osmkrát zopakujeme. A voilá – můžete servírovat. Pověst dokonalé hospodyňky či kuchaře s výtvarným talentem vás zaručeně nemine!

Autor: Zuzana Fuxová
Foto: Buy-original-art.com

Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít