Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

fries.jpg

Kde chuť vyhrává nad vším 05.11.2008

Hranolky – vrahové zdravé výživy, ale zároveň pochoutka, které se těžko odolává. Proto se posledních pár let rozmohly mražené hranolky do mikrovlnné trouby, do trouby nebo na sucho na pánev. Ty se ale nikdy nemohou vyrovnat těm tradičním dozlatova ufritovaným hranolkům v poctivém oleji. Že to podle vás nezní tak lákavě? A měli jste lepší než čerstvě osmažené frenč fries z McDonalda? Tak si takové zkuste připravit doma a uvidíte, že vaše předsevzetí týkající se zdravé výživy budou rychle ta tam.


Bezkonkurenčně nejlepší hranolky si doma můžete připravit ve fritovacím hrnci – fritéze. Ta není obvyklou součástí vybavení domácností, a to především proto, že si většina lidí myslí, že fritézy umí jenom smažit hranolky. A přece si kvůli hranolkám nebudou zahlcovat domov tak velkým a neforemným spotřebičem. Přitom jsou ale fritézy skvělým pomocníky při smažení téměř čehokoliv. Nejen že v něm můžete smažit sýr jednodušeji než na pánvi, skvělé jsou například zprudka smažené kalamáry, které z pánve prostě nikdy nebudou chutnat tak dobře. Výhodou fritézy totiž je, že se dá teplota oleje v ní regulovat a navíc se smaží po celém povrchu naráz a stejnoměrně. Jídlo smaží velmi zprudka a tak pokrm nenasaje tolik oleje jako při běžném smažení.

Fritované lahůdky na slano i na sladkoFritézyOtevřít galerii »
A zkoušeli jste někdy domácí koblihy - donuty? Ty jinak než ve fritéze neusmažíte a vězte, že se po nich utlučou nejen vaše děti. Dalšími gurmánskými specialitami z fritézy pak mohou být lívanečky nebo skvělé smažené ovoce. A pokud máte odvahu, tak vězte, že smažená zmrzlina je opravdová lahůdka, kterou si ale bez fritézy prostě doma také nepřipravíte.

Hvězdou ale zůstávají hranolky, hlavně děti by je mohly jíst pořád. Tak jednou zkuste pravé domácí hranolky, ne jen ty kupované předsmažené. Uvidíte, jak skvěle můžou chutnat. A navíc je můžete vykrájet do různých tvarů – hvězdiček, koleček – a udělat jednoduše z obyčejného jídla neobyčejné a zábavné. Uvidíte, že to vaše děti ocení. A možná i hravější manželé...:)

FritézyOtevřít galerii »Prostě nemá nedostatky, tak už si to přiznejte
Další výtkou, která se často na fritézy snáší, je jejich zápach. Fritézy mají pověst záškodnic, které místo toho, aby domov provoněly domácím pečením, tak produkují nepříjemné výpary. To už ale dnes není pravda. Dnešní fritézy jsou vybavené spolehlivými filtry, které zachytávají nejen mastné výpary ale i pachy. Filtry jsou ve většině případů snadno vyjímatelné, a proto, pokud se vám začne zdát, že už neplní svou funkci dostatečně, pak filtr jednoduše vyměníte za nový, kterým nepronikne ani atom zápachu.

Zdravá výživa je dnes obzvlášť aktuální téma, ale ruku na srdce, nemáte někdy chuť na něco opravdu dobrého ale nezdravého? Tak zkuste nějakou doma usmaženou lahůdku a vzpomenete si, jak dobré bylo jídlo, než mu dietologové sebrali všechnu chuť věčným ubíráním tuků, solí a koření. Nad hranolky s kečupem prostě není.

Autor: Adéla Flejšarová
Foto: Sxc.hu, Elektrik.cz Hyundai DF 402 Tefal ActiFry

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít