Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ikona.jpg

Když doma bydlí kuřák 02.06.2009

Při kouření v bytě dostávají pořádně zabrat nejen pasivní kuřáci, ale i všechny věci, květiny a živočichové, které tam jsou a přebývají. Dá se tomu lehce předejít! Přestat kouřit v bytě, nebo kouření doma alespoň silně zredukovat!


Omezit kouření v bytě je jedním z prvních kroků, který vede k zdravějšímu životnímu stylu a k lepšímu bydlení. Při kouření v každém uzavřeném prostoru je to prakticky stejné. Proto je dobré ho často a dlouho provětrávat. Zamezí se díky tomu usazování kouře, výparů a spalovaných látek ve zdech, na záclonách a závěsech, ubrusech, přehozech či polstrování židlí. Nemůžete-li si pomoci a je-li pro vás stop cigaretám moc těžký oříšek, pak svou domácnost alespoň přizpůsobte. Nepříjemný zápach a kouř nemusí obtěžovat každého. Stačí si to zařídit tak, aby kouř zatěžoval jen jednu z místností, případně balkon.

Kuřáci a popelníkyOtevřít galerii »Jak se liší kuřácká domácnost od nekuřácké?

To je těžké posoudit. Obě mohou být jistě šťastné. Nekuřácká domácnost, soudě dle výše popsaných skutečností, bude zachovalejší, uhlazenější a čistší – a to bez rozdílu na tom, kdo je jaký bordelář. Nyní totiž hovoříme o tom, co není až tak patrné.

V kuřácké domácnosti je třeba záclony, závěsy a další tkaniny pravidelně čistit v častějším intervalu. Znovu získaná svěžest, vůně a čistota ale odcházejí s každou další zapálenou cigaretou. Tím pádem, kuřácká domácnost dá více výdajů za energie a vodu. Květiny se v takové domácnosti hůře udržují. Jejich listy nasávají znečištěný vzduch, což pro ně není dobré a je třeba je zvlášť přihnojovat.
Rozhodně nechceme tvrdit, že kuřácká domácnost musí být za všech okolností špatná, špinavá a smradlavá. Je tisíce důkazů o tom, že to tak není. Příležitostní kuřáci většinou kouří venku a jejich domácnost to nepostihuje. Občasní se o svůj byt starají a snaží se ho udržet. A ti pravidelní, silní? V jejich domácnosti je to už asi jedno.

Zápachu se dá v dnešní době předejít i díky řadě osvěžovačů vzduchu a pohlcovačů pachu. Vykonají slušnou práci a provoní místnost svěžími, často ovocnými vůněmi. Pozor na ně. Někomu se občas z takovýchto umělých vůní motá hlava a tak by se to s nimi nemělo přehánět. Dobrým řešením je také zavedení kvalitní ventilace. Pokoj tak může být odvětráván i při zavřeném okně.

Kuřáci a popelníkyOtevřít galerii »Předcházet nebezpečím!

Volný oheň je v uzavřeném prostoru nebezpečím, ať chceme nebo ne. Netýká se to jen kuřáků. Nebezpečné jsou i svíčky, zápalky či hořáky na plynovém sporáku. Mnoho kuřáků si to ani neuvědomuje, ale při nedostatečném típnutí cigarety může hrozit, že vyhoří. Což by ještě nebylo to nejhorší! Bohužel tím totiž mohou ohrozit nejen zdraví, ale i samotné životy své rodiny či spolubydlících. Když už tedy kouříte doma, dejte si pozor, abyste vždy cigaretu uhasili a nic vám nehrozilo. Každý si říká „mě se to stát nemůže,“ ale jeden nikdy neví. Klepete popel do zavařovací sklenice, na talířek, na zem, do polorozpadlého popelníku po babičce? Vyhoďte to! Je dobré mít doma kvalitní popelník.

Design tabákového průmyslu

Právě popelník může být další krásnou hračičkou, která může vyšperkovat váš byt. Mít doma krásné věci se vyplatí a proč si je tedy nedopřát i co se týče kouření? A to ať už jde o cigarety, doutníky či fajfky. Ve specializovaných kamenných a internetových obchodech narazíte na řadu krásných potřeb pro kuřáky, které mohou oživit i váš byt. Design u popelníků nestojí tolik, jako u jiných věcí a proto výstavní kousek můžete sehnat už od 300 Kč. Uděláte jím radost nejen sobě, ale i vaším plícím, protože investujete místo do cigaret do něčeho, co má trvalejší hodnotu.

Markéta Zelená
Foto: Sxc.hu, Porsche-design.com

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít