Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ikona daiquiri.jpg

Koktejly už jedině domácí 09.01.2008

Chutnaly vám silvestrovské koktejly? Říkáte si, že byste si je dali častěji a třeba i v teple domova? No tak hurá do toho! Vyberte si ten svůj nejoblíbenější, nakupte ingredience, pozvěte návštěvu a party je na světě! My vám k tomu poradíme, bez kterých přístrojů a nástrojů se při koktejlování neobejdete.


Vývrtku, nůž, skleničku, odměrku, brčka a nůž máme asi všichni doma. Bez speciálních nálevek a kleští na led se asi obejdeme. To, bez čeho ale nikdy neuděláte ten pravý míchaný koktejl, je, věřte-nevěřte, shaker. Existuje mnoho druhů shakerů a žádný z nic není jednoznačně nejlepší.
Shaker
Pro občasné domácí použití ale nepotřebuje profesionální barmanský shaker za několik tisíc, postačí vám jakýkoliv obyčejný z každého obchodu. Protože slouží nejen k promíchání ingrediencí, ale i k ochlazení nápoje, doporučují se spíše shakery dlouhé, do kterých se vejde velké množství ledu a zároveň v nich lze dělat několik porcí nápoje najednou. Ty nejlevnější se dají pořdit již od 250 korun.

Pokud máte rádi svěží a ledové koktejly jako třeba daiquiri nebo piňa colada, pak se prostě neobejdete bez mixéru. Potřebujete ho nejen pro míchání nápoje, ale je také skvělým pomocníkem při sekání ovoce. Pokud milujete koktejly z ledové tříště a nemáte chuť vyhazovat peníze za jinak vcelku neužitečný drtič ledu, pak doporučujeme investovat do některého z kvalitních mixérů, které umějí drtit led. Jsou sice o něco dražší, ale zato se nemusíte bát, že se snad při sekání ledu ztupí nože mixéru nebo že se rozbije, což se může stát u obyčejných mixérů.
Mixér
Další věc, bez které se opravdu neobejdete, je lis a citusové plody. Pokud plánujete pořádat jen malé domácí pohoštění, pak vám postačí jednoduchý manuální lis jako ten, co vidíte na obrázku. Pokud ale milujete koktejly z čerstvé ovocné šťávy nebo si říkáte, že byste si vlastně mohli čerstvý džus dopřát častěji, pak doporučujeme elektrický lis. Nejenže se s ním při vymačkávání ovoce tak nenadřete, ale navíc je mnohem efektivnější. S elektrickým lisem totž nepřijde opravdu ani kapka šťávy nazmar, což se o ručním vymačkávání říci nedá.
Lis na citrusy
Poslední věc, kterou na kokejl budete potřebovat a není součástí běžné kuchyně, je speciální sítko se spirálou po obvodu. Většinou se připevňuje na shaker a slouží k tomu aby se kousky ledu nebo nerozmixované kousky ovoce nedostaly do nápoje.

Jesli už máte máte doma tohle všechno, tak už nc nebrání tomu, abyste si doma vytvořili opravdový bar se vším všudy. Ostatní nástroje většinou můžete nahradit těmi, co najdete doma, a hostům určitě nebude vadit, že ty lahodné koktejly nedáváte přesně do té sktenice, do které se dávat mají. Ani v barech to přeci příliš často nedodržují. Tak teď už stačí najít si jen nějaké ty recepty anebo najít odvahu improvizovat a koktejlová party může začít!


Autor: Adéla Flejšarová
Foto: Vareni.cz, E-electra.cz, Botteaonline.cz

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít