Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

0-ikona.jpg

Konec luxování ve víru prachu 21.01.2009

Luxování, na které vzduchem létají vzpomínky ještě i hodinu poté, asi není zrovna úklidem dle vašich představ. Navíc sdílíte-li domácnost ještě s alergikem či astmatikem, i přes váš nepochybně dobrý úmysl se pochval asi moc nedočkáte. Je načase zvážit, zda namísto víření a přenášení nečistot nebude efektivnější je skutečně likvidovat.


Neuklízejte jen naokoVysavačeOtevřít galerii »

Pro alergiky je luxování, a zejména první půlhodina po něm (než se prach vířící vzduchem opět trochu usadí), zážitkem, jemuž se mile rádi vyhnou. Jenže ani oni se bez této „oblíbené“ rutiny neobejdou. Prach, nečistoty, roztoči a jimi vylučované enzymy představují nebezpečné alergeny a je zapotřebí se jich zbavovat tím spíše, jsou-li v domácnosti takto citliví jedinci. Aby však vaše okolí nechytala dušnost, rýma a jiné alergické reakce už jen při pouhé zmínce o úklidu, luxujte doopravdy, ne jen zdánlivě. Luxujte kvalitním vysavačem. Že z koberce či podlahy zmizí ty nejviditelnější smítka a chlupy, to ještě neznamená, že je povrch doopravdy čistý.

Vysavač od slova „vysávat“


Čím to je, že vysavač místo toho, aby všechen nepořádek pomohl odstranit, často prach a ty nejmenší částečky jen rozvíří ve vzduchu? Netýká se to přitom pouze starších modelů, nic neobvyklého to není ani u supermoderních vysavačů. Pokud i vy namísto luxování spíš víříte, pak jsou na „vině“ především dva stěžejní faktory, které zřejmě u vašeho stávajícího přístroje nejsou v pořádku. Jedná se o filtraci (zejména špatné těsnění, kdy se nečistoty dostávají zpět do vzduchu a jsou nejen vidět, ale i cítit) a také motor (malá výkonnost). Zárukou vysoce účinného filtrování vzduchu, které je v případě alergiků nanejvýš vhodnou volbou, je tzv. HEPA filtr.

VysavačeOtevřít galerii »HEPA nejen pro kosmonauty

Systém HEPA (High Efficiency Particularte Air) byl původně navržen a vyvinut v NASA jako ochrana pro případ radioaktivního zamoření. Jeho minimální propustnosti už dnes běžně využívají i výrobci domácí elektroniky u svých nejkvalitnějších vysavačů. Stupeň účinnosti filtrace je označen písmenem „H“ a číslovkou, přičemž maximální stupeň je H14. Platí, že čím vyšší číslo, tím lepší je kvalita filtrace (z hlediska zpětné propustnosti a zachytávání nejjemnějších mikročástic), ale samozřejmě i vyšší cena. Nicméně investice do toho, že s novým vysavačem smetí skutečně dostanete bezpečně dovnitř přístroje a ne naopak, vám za to bude určitě stát.

Autor: Gábina Janků
Foto: Gettyimages.com, Electrolux.com ETA 1470 Limito bezsáčkový vysavač Hadici k vysavači má doma každý Hoover SL 8123 Slalom, 4730 Kč na MALL.cz Hrncový vysavač vás překvapí svými schopnostmi iRobot ROOMBA 555, 10989 Kč na MALL.cz Ležatý vysavač najdeme ve většině domácností Nefungující  klávesa A a drobky v klávesnici jsou minulostí:o) Parní čistič Hoover VBM 5530 Parní čistič Kärcher DE 4002 Parní čistič SOLAC H011 B2 Steam Jet Parní mop Monster Floor Philips FC 9176 Performer Roomba 560 Ruční vysavač nezná hranic - model Electrolux Růžový vysavač splňuje nároky poslední módy:o) Sáček do vysavače Samsung SC9560 Dimension SENCOR SVC 1010 FORTE, 1680 Kč na MALL.cz Smetáček a lopatku s klidem odložte Správně zvolený koberec šetří práci i zdraví Víceúčelový ležatý vysavač ETA Výrazně nižší spotřeba, supertichý provoz a komfortní ovládání Vysávací agregát Beam Electrolux se samočisticím filtrem Vysavač Bosch BSG 71636 Vysavač Bosch GL-40 automatic Vysavač Roomba Vysoce absorpční návlek z mikrovlákna Zelmer-Solaris Twi x5500.0HQ

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít