Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ikona varic.jpg

Kuchyň podle vašich představ – varná zóna I. 23.05.2008

Jak jsme slíbili v minulém díle, dnes bude hlavní hrdinkou našeho kuchyňského seriálu varná zóna. Konečně se podíváme na prostor, ve kterém vznikají největší lahůdky, a který je tak nejpodstatnější částí celé kuchyně.


Proto si tento malý, ale veledůležitý prostor zaslouží tak velký prostor v našem seriálu. Ukážeme vám v něm, co je nutné v této zóně mít po ruce, bez čeho se neobejdete, jak v něm mít věci uspořádané a na co nesmíte zapomenout při jejím umisťování.

Protože jsme ale seriál, je nutné si na začátek zopakovat, co se stalo v minulých dílech. Ukázali jsme si, jak má být v ideálním případě kuchyň uspořádaná, jaké části v ní najdeme a v jakém pořadí, jaké jsou vlastnosti jednotlivých částí - zón, a jak bychom je měli upravit, aby co nejvíce usnadňovaly své používání. Dnes a ještě v dalším díle se budeme věnovat varné zóně a prozkoumáme ji takříkajíc do posledního šroubku.
Bílá kuchyně
Dvakrát měř, jednou vař!

V současnosti je trendem zvětšování kuchyní obecně, ale především jak se zvětšuje prostor věnovaný kuchyni, zvětšuje se i samotná varná zóna. Zároveň se zvyšují i nároky na její technickou vybavenost. Není dobré na jejím vybavení šetřit, naopak je třeba dávat přednost těm spotřebičům, které vám při vaření nejvíce vyhovují, protože jakmile vám například sporák nevyhovuje, jen tak se ho nezbavíte a nekoupíte si nový. Proto platí přísloví dvakrát měř a jednou řež.

Jak už jsem zmínila, ústředním komponentem varné zóny je sporák nebo varná deska. Obvyklé jsou čtyři ploténky, na chalupy a chaty, kam si jezdíte odpočinout a ne potit se nad plotnou, vám postačí dvě. Pokud si říkáte, že čtyři jsou moc a dvě málo, pak třeba Baumatic nebo Nardi nabízí speciální především plynové sporáky se třemi ploténkami. Pro pokročilé kuchaře pak existují varianty s více než čtyřmi hořáky a různými jinými vylepšeními, jejich ceny jsou ale už řádově mnohem vyšší a rozměrově jsou také mnohem větší.

Plyn, elektřina, indukce? Hlavně aby to vyhovovalo vám!

Záleží na vás a na možnostech kuchyně, zda zvolíte plyn, elektřinu nebo novou a moderní indukci nebo dokonce jejich kombinaci. Na trhu dnes najdete zastoupeny všechny tyto typy a je jen na vás, který vám osobně nejvíce vyhovuje. Každý z nich má své výhody a nevýhody a ne každý je vhodný právě pro vaši kuchyň.
Varná deska
Nepodceňujte ani jejich umístění. Pokud jste vyšší postavy, je nutné varnou plochu umístit tak, abyste se nemuseli při vaření zbytečně hrbit, pokud jste menší postavy, tak je také lepší myslet na výšku sporáku spíše něž později litovat. Jsou to sice na první pohled detaily, ale právě ty z vaší kuchyně udělají buď ráj na zemi nebo mučírnu, Tak je nezanedbejte!

Příště se ještě jednou podíváme na zoubek varné zóně a jejímu příslušenství.


Autor: Adéla Flejšarová
Foto: Homebuildercanada.com, Idnes.cz

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít