Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ikona barvy.jpg

Kuchyň podle vašich představ: Barvy, barvy, barvy 25.07.2008

Když už jsme s trendy v současných kuchyních začali, tak proč v nich nepokračovat? Pokud vás nudí vaše stará kuchyň, zkuste si jí něčím oživit, zkuste do ní dát nové barvy a světla a uvidíte, že jí to dodá nový, moderní šmrnc a vás bude bavit nejen vaření, ale i kuchyně samotná.


Naštěstí je pryč doba, kdy jsme měli výběr ze dvou kuchyňských zel – z jedné skvělé překližkové kuchyňské linky, na kterou se čekalo celá léta a z druhé, ne kvalitnější „tuzexové“, s vrzajícími dvířky a neskutečně nudným vzhledem (bojím se použít slovo design…). Dnes máme možnost si vybrat z nepřeberného množství materiálů, typů, tvarů, variant takovou, která sedne právě nám osobně. Někdy to neznamená, že nová kuchyň bude automaticky lepší než ta, kterou nám dopřáli soudruzi, ale volba je jen na nás.

Nebojte se barevIdeální kuchyněOtevřít galerii »

Zapomeňte na šedou, hnědou a béžovou, ve kterých jsme všichni vyrůstali, kuchyňský design volá jednoznačně po barvě. Nebojte se kombinovat ostré barvy, není problém mít jinak barevnou každou skříňku nebo ostře červené dlaždičky, pokud se vám tak líbí. Trendem je optimismus a s tím souvisí i výběr barev, tak se nebojte! Ti odvážnější mohou zkusit i různé vzory především na zdech, úžasně působí, když je vzorek na tapetě sladěný s nábytkem nebo některými kuchyňskými detaily.

Ideální kuchyněOtevřít galerii »Materiály, u kterých nemusíte dělat kompromisy

Nezapomínejte ani na zajímavé kombinace materiálů. Dřevem a nerezem výběr nekončí. Nejen že stoupají nároky na design a nápaditost, ale i na technické řešení, proto se ve své kuchyni nemusíte bát použít žádný z doporučovaných materiálů. Lesklé povrchy mohou sice na první pohled vypadat neprakticky, ale jejich povrch je ošetřen několika vrstvami pevného polyuretanového laku tak, aby odolal častému používání i například nadměrnému tlaku, často je také speciální vrstvou chráněn proti poškrábání.

Čemu se ale nevyhneme, jsou u lesklých povrchů otisky a šmouhy, ty neumí zamaskovat ani sebelepší povrchová úprava a na některých barvách, především na tmavších, jsou vidět. Pečlivé hospodyňky mohou přivést k šílenství, proto je při jejich výběru nutné přemýšlet o nejen o tom, jak kuchyně vypadá v kuchyňském studiu, ale jak bude vypadat, když ji opravdu někdo denně používá.

Mezi moderní materiály v dnešních kuchyních patří mimo klasičtější lakované materiály i neméně kvalitní dýha, lamino nebo termofólie. Možná názvy nezní úplně moderně, ale navštivte některé kuchyňské studio a uvidíte, že tyhle materiály mají své ještě před sebou!


Autor: Adéla Flejšarová
Foto: Tn3-1.deviantart.com, Svet-bydleni.cz, Scrapbookscrapbook.com Dřevěná kuchyně GREENKITCHEN Whirpool Jídelní židle IDpoint Twister2 Kuchyně z katalogu působí někdy až příliš dokonale Kuchyňská židle IDpoint Eva Kuchyňský stůl IDpoint Alhambra Nerezová kuchyně Rozkládací stůl IDpoint Argo Vaše kuchyně bude mnohem útulnější a zabydlenější Rodina v kuchyni

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít