Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

PE198994_v3.jpg

Kuchyně, z níž se tají dech 02.02.2009

Bílý sporák, nerezový koš na odpadky, bílá mikrovlnka položená na kuchyňské lince, černá konvice na podlaze linoleum, vařečky dřevěné... Představujete si nějak takhle typickou kuchyň? No dobrá – typickou možná, ale rozhodně ne moderní. Trendem je sjednocení materiálů, otevření prostoru a důraz na čisté a jednoduché linie. A nemusí to stát statisíce.


Kuchyň již nemusí být místem, kam se bojíte pustit návštěvu nebo kritickou babičku, protože se tam na stísněném prostoru válí množství kuchyňského nepořádku, tu se nedovírá koš, ze kterého trčí sloupky od cibule, tam je výlevka naplněna zbytky jídla, mezi kterými jenom tu a tam prosvitá nádobí, jinde stojí v řadě mouka, cukr, prášek na pečivo, všechno ve zkroucených papírových pytlících.

Kuchyně se skamarádila se zbytkem bytu

Aktuální zálibou designerů jsou kuchyně tvořící součást obývacího prostoru, kde je všechno hezky na místě, prostor je příjemně otevřený a namísto toho, aby byl černou ovcí jinak hezkého bytu, je jeho ozdobou. Jistě, pro vytvoření obrovské kuchyně se sporákem s dřevěným povrchem umístěným v středu místnosti a odsávačem par visícím ze stropu byste možná potřebovali vyměnit celé bydlení. Ale existují i jiné cesty, jak udělat kuchyň hezčí.

Stylová kuchyněVestavět, sjednotit, oživit

Jedna z možností je vestavět spotřebiče. Jde o veliký zásah do interiéru, který ale přináší maximální efekt – koš na odpadky o několikanásobném objemu oproti tradičnímu se vám skryje pod výlevku, myčka nádobí stejně tak. Celkově budou velké spotřebiče tak důmyslně ukryty, že si budete muset chvilku zvykat, abyste je vůbec nalezli. Kromě vestavění spotřebičů je další způsob k hezčímu interiéru sjednocení materiálů v místnosti. Máte-li dřevěnou kuchyňskou linku a bíle spotřebiče, neváhejte a pořiďte si třeba bílou podlahu a také bíle skleničky nebo příbory. Rázem se z bílé mikrovlnky, která dříve působila spíše jako pěst na oko, stane zajímavý záměr.

Doplňky – velký efekt za málo peněz

Také doplňky se počítají – bytové textilie, prostírání, oblečky na židle, závěsy, textilní obrousky, to vše může vykouzlit z vaší kuchyně gastronomický i designový ráj. Vánoce jsou ideální doba, jak si s tímhle trochu vyhrát, tak je využijte a nezapomínejte – zvolíte-li nadčasové vánoční barvy – zlatou, červenou a jen jemně použijete ryze vánoční motivy, můžete se z nové výzdoby s menšími obměnami těšit celý rok.


Autor: Jana Kovačovská
Foto: Ikea, Miele

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít