Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ikona_dekorII.jpg

Kuchyňský dekor: Tabule nejen slavnostní 21.01.2008

Nezáleží na tom, přijde-li na návštěvu tchyně, kamarádka nebo parta kamarádů vašeho syna. Zajímavé a hezké prostírání můžete mít stále. S našimi tipy se vám to podaří i bez toho, abyste měli desítky různých ubrusů, podložky v několika barvách či podnosy v odlišných stylech. Jak na to?


Věříte-li, že na skutečně slavnostní tabuli nesmí chybět křišťál a stříbro, vymlouvat vám to nebudeme. Takto ozdobený stůl je krásný, elegantní i luxusní. Na druhou stranu, budete-li mít prostírání, které je univerzální, hezké a nadčasové, nemusíte ho měnit při každé příležitosti. Detail je pozvedne na vyšší úroveň bez toho, abyste kupovala všechno nové; stejně tak detail pomůže udělat ze slavnostní tabule hezký jídelní stůl.

Říká se, že slavnostní stolování se neobejde bez kvalitního textilního ubrusu. To rozhodně platí při některých příležitostech, především při těch ultraformálních, na oběd v rodinném kruhu ale tyto pravidla aplikovat nemusíte. Důležité spíš je, aby bylo vidět, že jste si na prostírání dali záležet.
Slavnostní prostírání
Toho můžete dosáhnout díky pár trikům. Dojem bohatého a pracně aranžovaného prostírání vzbudíte, použijete-li více vrstev nebo dekorací. Textilní obrus, podložky, třeba skleněné, malé svícny, držáky na ubrousky, hezké solničky – to je jedna možnost. Druhá je jít cestou jednoduchosti. Tady je to komplikovanější, protože jakmile je věcí na stole méně, klíčová je kvalita. Dokonale vyniknou nejnovější designové vychytávky i propracované materiály.

Prostírání poskytuje mnoho možností, jak si pohrát s různými styly. Nadčasový je přírodní design – prostírání z bambusu nebo dřeva, dřevěné mísy či lněnný ubrus jsou univerzální bez ohledu na příležitost i roční období.
Přírodní prostírání
Základem je mít pár kusů jednoduchého, lehce kombinovatelného kuchyňského textilu a doplňků. Kvalitní textilní ubrus, textilní ubrousky, stylové solničky a kořeničky. Pak vám na vykouzlení jarní tabule stačí dvě–tři květinové dekorace (například z rady květinové keramiky na obrázku, více na Kouzlodomova.cz).
Květinové prostírání
Chystáte-li se servírovat kubánské speciality, atmosféru dotvoří třeba prostírání s palmami, jde-li o skutečně formální setkání, pohrajte si třeba s oblečením stoliček (Neckermann.cz).
Povlečení na židle

Autor: Jana Kovačovská
Foto: Neckermann, Joy.cz, Kouzlodomova.cz, Miros.cz

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít