Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ikonka_dekor.jpg

Kuchyňský dekor pro náročné: zaujměte barvami! 11.01.2008

Máte pocit, že vaší kuchyni chybí jenom krůček k dokonalosti? Nebo naopak – chtěli byste ji výrazně vylepšit, ale nemáte chuť měnit celou linku? Novou tvář kuchyni dodají i hezké dekorace, nebo malé úpravy. A i když jsou v kurzu minimalistické interiéry s jednoduchými tvary, citlivě vybraný dekor dobrý dojem jenom podtrhne.


Jak tedy začít s vylepšováním kuchyně? Předně si promyslete, jakou má vaše kuchyně atmosféru, jak působí teď. Je spíše tradiční, nebo moderní? Chcete podtrhnout její jednoduchost, nebo spíše dodat šmrnc vesnické chalupy? Záleží jen na vás, myslete však na to, abyste se v místnosti cítili dobře a příjemně. Trendy jsou až na druhém místě.

Minimální úpravy, maximální efekt

Mezi první úkony, které byste mohli zvážit, je malování. Úzus, že stěna má být hladká a bílá, je přežitkem a stěny nejen béžové, ale klidně i tyrkysové, oranžové či svítivě zelené nejsou extravagancí, ale příjemným zpestřením, které při správné volbě odstínu interiéru rozhodně pomůže. V kuchyni se nabízejí teplé barvy, které podporují chuť k jídlu, třeba žlutá nebo světle hnědá, na druhé straně jsou známé obrázky provensálských interiérů, kde nanejvýš tradiční kuchyni s jednoduchým dřevěným vybavením a sušící se bazalkou na stěnách domácí neváhají kombinovat s modrou nebo také šedou stěnou.

Všeobecně platí, že přirozenou barvu jakéhokoli dřeva a celkově přírodní materiály lze kombinovat s jakoukoli barvou – téměř nikdy se totiž nebijí. Složitější to je, převládají-li ve vaší kuchyni umělé materiály. Obzvlášť při ultramoderních linkách zářivých barev je třeba další barvy interiéru promyslet. Tady rozhodně platí staré „méně je více“, vybírejte ze spíše tlumených odstínů, jemnějších nebo tón v tónu k barvě linky.

Textilie mají stále své výhody

Vybavte si v mysli obrázek kuchyně v nejnovějším katalogu libovolného výrobce spotřebičů. Vidíte tam někde textilie? Zřejmě ne, to však neznamená, že byste se jich museli v kuchyni zcela vzdát. Minimálně utěrky na nádobí potřebujeme všichni a také i sebehezčí stůl z masivu se hodí, alespoň při speciální příležitosti, nějak vylepšit prostíráním.

Zajímavého efektu v jednoduchém interiéru dosáhnete sjednocením odstínů všech textilií v místnosti – zkuste koupit utěrky, ručníky, chňapky, případný obrus a prostírání nebo také závěs v jedné barvě. Nebo se na to dá jít také opačně – máte-li všude dřevo a tak trochu pocit, že více barvy by interiéru prospělo, vrhněte se na experimentování a využijte na každý kus textilu jinou veselou barvu.
Interiér Kettler
Důležité přitom je, aby při hlubším pohledu celý obrázek působil jako záměr – když dáte na jednu kopu všechny barevné předměty, které máte v kuchyni nyní, zřejmě také půjde o množství odstínů, ale spíše nahodilou kombinaci, podle toho, co vám v obchodě kdy padlo do oka. Když na to půjdete o něco systematičtěji, dosáhnete o mnoho lepšího dojmu, bez ohledu na to, zdali se rozhodnete jít cestou jednoduchosti, nebo extravagance.

Pohrát si můžete také se vzorem a nejenom s klasickými kytkami. Dekor ve stylu zebřího potisku je pro někoho v kuchyni poněkud „silná káva“, ale interiér určitě ozvláštní. Chcete-li něco podobného, kombinujte to spíše s jednobarevnými plochami. Když si nebudete vědět vybrat a proto se rozhodnete mít všechno, dojem se spíše rozdrobí a úsilí bude kontraproduktivní. Zebra, kytky, pásky, puntíky, barvy, dřevo – to všechno je skvělé, ale všechno spolu raději ne.


Autor: Jana Kovačovská
Foto: Sxc.hu, Kettler

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít