Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

eta.jpg

Letní vánek i u vás doma aneb vybíráme ventilátor I. 03.08.2009

Sužují vás už horké dny a doma máte nesnesitelné horko? Nebo třeba přemýšlíte o tom, jak si usnadnit letní dny v kanceláři? Zkuste zavítat do obchodu s elektronikou a vybrat si větrák, který vám poskytne komfort, když slunce nemá slitování. Poradíme vám jak na to.


Trh nám nabízí celou řadu různých ventilátorů. Můžete si vybrat stolní, stojanové, stropní nebo podlahové. Nejvíc jdou na odbyt ty stolní a stojanové. Tyto typy většinou disponují několika rychlostmi a některé z nich se pravidelně otáčejí do stran. Ptáte se, proč jsou tak oblíbené? Krom toho, že jsou velmi praktické, jejich pořizovací cena není vysoká.

Luxusní větráníVětrákyOtevřít galerii »
Pokud si něco málo připlatíte, můžete si pořídit větrák, který je řízený automaticky a sám si reguluje teplotu vzduchu v místnosti. Otáčí se v různých časových intervalech a i rychlost otoček je různá. Poskytuje nám tak velký luxus v tom, že v celé místnosti máme příjemnou teplotu a v každém rohu je stejně příjemně. Další šikovnou vlastností, kterou se váš větrák může chlubit, je možnost nastavení sklonu vrtule. I tyto ventilátory jsou celkem cenově dostupné, dají se pořídit od tří do pěti set korun, za výkonnější pak ale můžete dát i 3500 korun. Na trhu nenajdeme jen obyčejné větráky s mřížkou, ale lze si pořídit větrák sloupový, který funguje podobně jako klasický stojanový. Otáčí se do stran, má nastavitelnou rychlost proudění vzduch. Rozdíl můžeme vidět v designu (a o design nám jde především) a v potřebě prostoru (je umístitelný kamkoli, i do toho nejmenšího bytu). Lepší z nich jsou vybaveny i dálkovým ovládáním či časovačem. To je nápad, zajásali jste, a chcete běžet do obchodu pro jeden z větráků! Ještě počkejte. Než vyrazíte na nákup, zvažte, kam budete chtít přístroj umístit, zda bude sloužit pro osvěžení celé velké místnosti, nebo jen malého pokojíčku. Příjemné osvěžení poskytne i na nočním stolku nebo na pracovním stole.

VětrákyOtevřít galerii »Vynalézaví Japonci
A abychom nezůstali pouze u strohých rad, máme pro vás na závěr perličku z kategorie gadget. Asi vás nepřekvapí, že nový vynález pochází z Japonska. Japonci prohlásli, že soucítí s muži, kteří se v parných letních dnech potí v košili a uvázané kravatě. Údajně zažívají hotová muka. Vynálezci se proto zavřeli do své konstruktérské dílny a vyrobili malý ventilátor, který se dá zcela nenápadně a diskrétně umístit pod kravatu. Tohle vylepšení ale úředníkům a byznysmenům ze země vycházejícího slunce nestačilo, takže se začaly vyrábět i latexové vázanky s ventilátorem vhánějícím pod košili proud vzduchu. Tak co milí pánové? Neuděláte si výlet do Japonska?


Petra Pavlová
Foto: ETA.cz, www.sxc.hu Pětilistá vrtule ventilátoru ETA je chráněna bezpečnostní mřížkou Větráček do auta koupíte za 99 korun - Levne-autodoplnky.cz

Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít