Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

eta.jpg

Letní vánek i u vás doma, aneb vybíráme větrák II. 11.08.2009

Jdete si koupit do obchodu větrák a už víte jakou velikost? Máte rozhodnuto, kolik funkcí a jaký výkon by měl mít? Jestli jste četli náš poslední článek, máte v těchhle kritériích jasno. Ale co bezpečnost? Nezapomeňte, že i ta je důležitým faktorem, zvlášť pokud vám doma pobíhají malé děti.


Děti jsou hodně neposedné a nový přístroj v domácnosti je bude lákat. Kromě miliony dotazů, které na vás navalí po spuštění větráku, si ho budou toužit i osahat a na to bychom měli myslet.

VětrákyOtevřít galerii »Aby hračky neskončily plačkyVětrákyOtevřít galerii »
Každý moderní ventilátor je opatřen kovovou mřížkou, která zabrání vniknutí zvědavých rukou do vrtule. Ale pozor na kvalitu, není všechno zlato, co se třpytí. Mříž by měla být dostatečně tuhá a nikde nesmí být otevřená nebo volná. Větráky mohou mít mezeru mezi mřížkami příliš širokou a to není dobré právě v přítomnosti vašich ratolestí. Při koupi si dejte pozor i na toto.

Montér nesmí být úplný amatér

Špatná montáž může být dalším kamenem úrazu. Pokud si nekoupíte přístroj již sestavený a připravený k použití, u sestavování buďte opatrní. Při špatné montáži může dojít k sesmeknutí mřížky, jejímu pádu do vrtule a případně i ke zničení ventilátoru nebo zranění montéra.


Nevýhodu všech ventilátorů však pocítí alergici. Ventiláory totiž víří prach v místnosti. Přístroje by nikdy by neměly stát příliš blízko lidí a mířit přímo na hlavu, pak totiž hrozí zánět spojivek nebo středního ucha. Pokud však jde o letní angíny a virózy, ve srovnání s klimatizací jsou ventilátory méně rizikové. Máte-li špatně nastavenou klimatizaci, dochází při přechodu ven k  teplotnímu šoku kvůli velkému rozdílu mezi venkovní a vnitřní teplotou. O klimatizacích se ještě v článcích ze seriálu o letním osvěžení dozvíte více. Musíte si ale počkat do příště.

Petra Pavlová
Foto: Eta.cz, Levne-autodoplnky.cz Stolní ventilátor v horkých letních dnech určitě oceníte

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít