Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ikona.jpg

Máma mele maso - na elektrickém mlýnku! 12.02.2009

Máma mele maso. To byla jedna z prvních vět, se kterou jsme se prakticky všichni setkali v první třídě ve slabikáři. Jen těžko si tehdy z nás někdo dovedl představit, co námahy a úsilí se za touto na pohled primitivní větou skrývá. Dnes už to však neplatí.


Mlýnky na masoOtevřít galerii »Těžké a nemotorné kovové mlýnky nahradily moderní elektrické přístroje. Který mlýnek na maso je právě pro vás ten nejvhodnější a kolik je do něj potřeba investovat? Na tyto a další obdobné otázky vám odpoví následující článek.Minulý týden byla řeč o sekáčcích na maso. To znamená o nejzákladnějším zpracování masa. Dnes se zaměříme na jeho mletí. V moderní době si člověk dokázal mletí masa natolik zjednodušit, že ruční mlýnky pomalu vytlačují elektrické. U elektrických mlýnků je dobré při výběru sledovat účinnost motoru. Ta nám vyjde, když výkon vydělíme příkonem. Čím vyšší číslo získáme, tím je motor mlýnku účinnější.

Co můžete mít navrch

Tyto jsou navíc opatřeny dalšími přídavnými zařízeními, jako jsou nástavce na plnění střívek přímo po semletí, sítka pro hrubé či jemné mletí nebo lis na ovoce. Nástavce na plnění střívek oceníte zejména při výrobě domácích uzenin nebo zabijačkových pochoutek, lis na ovoce pak při přípravě mletých ovocných pokrmů zejména pro děti. Dalším vpravdě praktickým doplňkem je nástavec k tření a plátkování například brambor.
Mlýnky na masoOtevřít galerii »
Myslete na kapacitu

Při výběru elektrického mlýnku na maso je potřeba dbát na kapacitu mlýnku, která se udává ve hmotnosti semleté potraviny za minutu. Většinou to bývá něco kolem 1,5 kilogramu, u kvalitnějších mlýnků i o něco více. U poloprofesionálních a profesionálních řeznických strojů není problém semlít za minutu přes dvě kila masa. Pro možnost semletí většího množství najednou do mlýnku se k některým přístrojům dodává i velká nasazovací nádoba. Hlavice u moderní elektrické stroje mají motorek vybavený jištěním, které v případě jeho zablokování velikým množstvím masa nebo jiné potraviny zabrání jeho poškození nebo spálení.

Multifunkční pomocník
Mlýnky na masoOtevřít galerii »
Mlýnek na maso může fungovat rovněž jako lis na ovoce, stroj na výrobu uzenin, paštik a dalších specialit. Pokud chceme, můžeme mlýnek přeměnit na praktické a rychlé struhadlo, které nám ušetří namáhavou práci a také mnoho drahocenného času, který strávíte prací s obyčejným struhadlem. Několik různých vyměnitelných nástavců na strouhání nám umožní strouhat ovoce, stejně jako různé druhy sýrů. Další speciální nástavec na protlačování těstovin dokáže pomoci při přípravě například domácích špaget.

Údržba stroje je velice snadná. Nástavce a hlava mlýnku se dají jednoduše opláchnout vodou. Někteří výrobci uvádějí způsob čištění přímo v manuálu. Co se týče ceny, ta se pohybuje přibližně v rozmezí 1.500-3.500 korun. Pokud se zeptáte specializovaného prodejce, doporučí vám přístroj v ceně kolem dvou a půl tisíc. Tyto mlýnky již mají vysokou životnost, všechny základní funkce a jsou k nim obvykle dodávány doplňky, které učiní z mlýnku na maso multifunkčního pomocníka pro každou příležitost.

Michal Kruliš
Foto: Sxc.hu, Zelmer, Eta, Moulinex

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít