Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

ikonaKulma.jpg

Měla vlasy samou loknu 16.02.2008

Jéjeje, zpívá Jiří Suchý o své marnivé sestřenici, se kterou to špatně dopadlo. Sežehla si vlasy, protože si je nesušila fénem, nýbrž jen tak nad plamenem. Vám se to ale stát nemůže, protože víte už z minulého dílu miniseriálu, který fén je pro vaši kštici ten pravý.


Jenže co když jsou vaše vlasy rovné jako hřebíky a vy toužíte právě po těch princeznovských loknách? Stačí sáhnout po té správné kulmě a každá princezna zbledne závistí.

Není kulma jako kulmofén

Pro začátek si ujasníme pojmy. Jaký je rozdíl mezi kulmou a kulmofénem? Kulmofén, jak už název napovídá, je kombinací kulmy a fénu. S jeho pomocí je možné vyfoukat vlasy do rovna, případně je lehce podtočit. V podstatě nahrazuje klasické foukání vlasů fénem přes kulatý kartáč. Jeho použití má tedy opačný efekt, než kulmování, kterým chceme vlasy zvlnit.
Kulmofén
Do rodiny kulmofénů patří i vzdálenější příbuzný – otočný foukající kartáč, který vlasy zároveň vysouší, rozčesává a rovná. A není třeba se obávat, že vám udělá z vlasů jeden velký dred, výrobci slibují, že použité štětiny jsou speciální - proti zamotávání. Přístroj nabízí pod názvem otočná foukací kulma například firma Rowenta.

Vlny, vlnky a lokýnky

V pohádkách plnila přání víla s pomocí své kouzelné hůlky. Vaší tajnou zbraní, která umí vyčarovat lokny přesně podle představ, bude kulma. Při výběru je důležité zvážit, do jak velkých vln chcete své žíně zkroutit. Tomu je třeba přizpůsobit průměr kulmy. Kvalitní a vyzkoušené spotřebiče pro úpravu vlasů nabízí značka Remington. Pro velké vlny můžete zvolit typ Ci 151 s průměrem 38 milimetrů, pro drobnější lokýnky pak typ Ci 76. Obě jsou opatřeny keramickou, teflonovou a turmalínovou vrstvou pro trojí ochranu vlasů.
Kulmy
Přesto o své vlasy při kulmování pečujte ještě s pomocí speciální ochranné kosmetiky, která vlasy ušetří vysoušení a vás návštěvy kadeřníka. Vysušené vlasy narušené přílišným teplem mají sklon k lámavosti a vyžadují odbornou péči. Proto se také nedoporučuje používat kulmu častěji, než jednou týdně.

Jak si vybrat?
Kulma Rowenta
Teď už tedy víte, jaký je rozdíl mezi kulmou a kulmofénem a taky jste se dozvěděli, co všechno umí. Jenže to ještě neznamená, že víte, který z přístrojů si vybrat. I v tomhle případě máme tip. Někteří výrobci nabízejí vyměnitelné nástavce, takže můžete mít dva v jednom. A někdy dokonce ještě víc, jako v případě kulmy Rowenta CF4012D0. Cena se pohybuje kolem 1100 korun a balení obsahuje spirálovitou kulmu o průměru14 mm, kulatou kulmu o průměru 16 mm, kulmu pro velké v lny s průměrem 42 mm, plochou kulmu, tvarovací kartáč a čtyři druhy výměnných destiček s keramickým povrchem pro narovnávání či krepování vlasů.


Autor: Zuzana Fuxová
Foto: Rowenta, Remington

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít