Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

Sporak-ikona.jpg

Moderní sporáky – funkce jako ze sci-fi 19.01.2008

Co očekáváte od svého sporáku? Povětšinou to, že zvládne s vaší pomocí uvařit nebo ohřát oběd a upéct kuře nebo bábovku. Dnešní moderní sporáky toho ale dokážou mnohem víc. Mají řadu funkcí, které vás mohou mile překvapit.


Pozor, horká plotna!

Tak tohle varování už ve vaší kuchyni nemusí být nikdy slyšet. Stačí si na místo klasických plotýnek pořídit sklokeramickou desku, která je vybavena funkcí idukčního ohřevu. Indukční desky jsou bezpečné, protože při vaření zůstávají chladné, a úsporné, protože plocha indukčního pole se přispůsobuje velikosti nádoby, ve které vaříte. Energie pak neutíká do okolí a je využita beze zbytku. Ptáte se, jak je možné vařit na chladné desce?
Indukční sporák Electrolux
Teplo při tomto způsobu ohřevu vzniká s pomocí magnetického pole, které působí mezi indukční plochou a varnou nádobou. Desky jsou sice dražší než obyčejné sklokeramické, jejich cena se ohybuje mezi patnácti až čtyřiceti tisíci korun, ale investice se vyplatí, protože ušetříte na spotřebované energii. Na klasické desce potřebujete teplotu přes 400 stupňů Celsia, aby se začala vařit voda. Indukční varná deska oproti tomu dosáhne bodu varu již při osmdesáti stupních. Indukční desku nabízí například sporák EKC 60751 X INSIGHT od firmy Electrolux, který vidíte na obrázku. Cena nepřesahuje 40 000 korun.

Sám peče, sám se myje

Pro kuchařské začátečníky, kteří ještě nejsou zoceleni léty zkušeností, je tu integrovaná kuchařka. Výrobci totiž naučili sporáky, aby si samy nastavily druh ohřevu, teplotu i čas pečení. Po vás vyžaduje jen zvolit typ připravovaného jídla a vsunout jej do trouby. Ta vám poradí i s tím, do jaké výšky v troubě plech umístit. U masa pro změnu nastavíte jen druh a váhu a zbytek za vás opět obstará spotřebič.

Ani následná očista vám nezpůsobí na rukou mozoly. Pryč jsou doby, kdy se plotýnky drhly drátěnkou a pískem, nové nepřilnavé povrchy stačí otřít pouze vlhkým hadříkem. O znečištěný vnitřek trouby se postará samočistící systém. Pokud si pod vlivem kreslených sci-fi seriálů představujete, že se odněkud vysunou dvě robotické ruce a s pomocí rejžáku a saponátu začnou drbat stěny trouby, jste daleko od pravdy.
Pyrolitická trouba Karma Design
Po stisknutí speciálního tlačítka se trouba zahřeje na vysokou teplotu, při které se všechny nečistoty uvnitř spálí na troud a stačí je pak lehce setřít. Protože se teplota uvnitř pohybuje okolo 500 stupňů, dveře se v zájmu bezpečnosti hermeticky uzavřou stejně jako vzduchové vývody, takže kuchyni nehrozí mračna kouře a zápach spáleniny. Navíc tímto způsobm můžete vyčistit i ostatní nádobí, stačí je před spuštěním systému postavit dovnitř trouby. Čistění bez chemie i bez práce nabízí například značka Karma. Pyrolytická trouba Karma Design KT-800 PX může být vaše za necelých dvaadvacet tisíc.

Autor: Zuzana Fuxová
Foto: Electrolux, Karma Design

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít