Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

1.jpg

Myčka versus ruční mytí. Co je výhodnější? 07.02.2011

Myjete špinavé nádobí pod tekoucí vodou? A myslíte si, že tak zbytečně nezatěžujete rodinný rozpočet? Žijete-li single nebo s partnerem, ruční mytí se vám stále vyplatí. Má-li ovšem vaše domácnost alespoň tři členy, zvažte koupi myčky, díky níž pro vás bude mytí nádobí daleko úspornější. Ušetříte si nejen čas a práci, ale díky úspoře vody a elektrické energie ulevíte i rodinnému rozpočtu.


Stop hromadícímu se nádobí v dřezu

Díky myčce nádobí ušetříte čas, který byste jinak několikrát během dne strávili u dřezu s tekoucí vodou. Vzhledem k tomu, že vás myčka ušetří od ručního mytí nádobí, nebudou trpět ani vaše ruce. Tato skutečnost přijde vhod zejména dámám, které si potrpí na nalakovaných nehtech. Všichni, co dbají na čistotu, uvítají také skutečnost, že se automatickým mytím zničí více bakterií než v případě ručního mytí.

85% úspora vody
Myčka versus ruční mytí. Co je výhodnější?Otevřít galerii »

Myčku byste měli plnit podle pokynů uvedených v návodu na použití. Zajistíte tak správnou cirkulaci vody. Hrnky, talíře, příbory či hrnce, které jste během dne použili, skládejte do myčky postupně nebo až večer. Na rozdíl od ručního mytí na vás čeká maximálně jedna várka nádobí denně. Chcete-li myčku opravdu využívat efektivně, zapínejte ji až ve chvíli, kdy je zcela zaplněná.

Jedna naplněná myčka spotřebuje v průměru 10 až 16 litrů vody na jedno mytí, zatímco v případě ručního mytí byste k umytí stejného množství nádobí spotřebovali až 103 litrů vody. Nelze se nezmínit, že odborné výzkumy prokázaly, že automatickým mytím lze v porovnání s ručním mytím ušetřit až 85 procent vody.

V případě ručního mytí musíte brát v potaz také náklady na ohřev vody (zpravidla elektrickou energií nebo plynem). Na druhou stranu, myčka odebírá studenou vodu, kterou si na příslušnou teplotu ohřeje sama.

Myčka versus ruční mytí. Co je výhodnější?Otevřít galerii »Ušetřete volbou vhodného mycího cyklu

Jak vodu, tak elektrickou energii můžete ušetřit i správnou volbou mycího cyklu. Při mytí nádobí v myčce proto používejte automatické programy nebo programy na 50 °C či 55 °C. Využijete-li tablety či prášek do myčky dle návodu, zbavíte nádobí i při těchto teplotách všech nečistot. Podle A.I.S.E. (tj. Mezinárodního sdružení odvětví výroby mýdel, čisticích přípravků a prostředků k údržbě v Evropě) můžete nastavením vhodného mycího cyklu za jeden rok ušetřit až 84 kWg elektřiny a 1 497 litrů vody.

Autor: Alena Štouračová
Foto: Sxc.hu, Siemens

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít