Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Mixér

958872_sphere_sky_2.jpg

Nádech, výdech…aneb čističe vzduchu 28.11.2008

Nikdo netouží dýchat znečištěný vzduch, a to ani venku, ani doma! Co ale dělat, když na vás ze všech koutů číhá spousta mikroskopických částeček, které vám zdravé hluboké nadechnutí znemožňují? Vyzrajte na ně! S čističem vzduchu se vám bude dýchat lehce jako nikdy předtím.


Tento výrobek ocení každá domácnost. Jeho praktičnost je nesporná, stejně tak jako jeho vliv na naše zdraví. Hlavní přínos má ale pro rodiny, které mají mezi svými členy astmatiky či alergiky. Těm totiž přístroje tohoto typu, starající se o kvalitu vzduchu v pokoji, skvěle slouží během celého roku a umožňují jim se lépe nadechnout a následně vydechnout. Běžný život, jaký vedeme, totiž chtě nechtě napomáhá tomu, aby se v našem domově usazoval nepříjemný prach, bakterie, pyly, roztoči, plísně, zvířecí chlupy, chemické látky a spousta dalších alergenů. Špatný vzduch v místnosti může mít na svědomí i bolesti hlavy a očí nebo celkovou únavu. Díky těmto přístrojům, bude váš dům čistý po všech stránkách a vy se hned cítit lépe.

Prach se obrací v prach
Čističe vzduchuOtevřít galerii »

Možná se ptáte, jak takový čistič vzduchu funguje. Jeho princip je tak trochu podobný tomu, co znáte u vysavače. Ten kromě fyzických nečistot nasává i vzduch a také ho přefiltrovaný proudí zpět do místnosti. Čistič pracuje na recirkulačním principu. Co to znamená? Že nasaje vzduch a prožene ho skrz soustavu různých filtrů. Do místnosti se nám pak vrací vzduch pročištěný, zbavený všech nevhodných částí a látek, které by mohly dráždit náš organismus.

Co čističi nesmí chybět a co naopak přebývat?


Aby nebyl čistič vzduchu naprosto zbytečný, tak by měl mít minimálně 90% protiprašnou účinnost. Jeho výkon by měl být alespoň 1,5krát větší než je objem místnosti. Dále dbejte na hluk, který při své práci vykonává. Aby netrpěly vaše uši, doporučuje se maximální hlučnost 40 decibelů, raději ale ještě méně. Ze všeho nejdůležitější věc, kterou musí čistič mít, je ale kvalitní filtr. Stejně jako u vysavačů, tak i u čističů vzduchu patří k nejúčinnějším filtrům filtr Hepa. Ten bývá doplněn ještě speciálním uhlíkovým filtrem, jenž zabraňuje úniku prachu a chemických látek. Kdy máte filtr vyměnit, vám napoví indikátor zanesení filtru. Myslete na to, že je lepší ho měnit častěji, aby práce čističe nebyla kontraproduktivní.
U kvalitních čističů vzduchu je důležité, aby měli ionizátor. Ten totiž přidává do vycházejícího vzduchu lehké záporné Čističe vzduchuOtevřít galerii »ionty, jež působí kladně na lidský organismus a jsou pro člověka příjemné. Ujistěte se ale, že ionizátor neprodukuje moc ozónu. Pak by na vás mohl mít místo příjemných účinků negativní. Samozřejmě, že stejně jako každý jiný elektrický přístroj i tento spotřebuje jisté množství elektrické energie. Vybírejte tedy podle výkonu a spotřeby, aby vás týden čistého vzduchu nevyšel dráž než týden ozdravného pobytu.

Nejlepší je to v průvanu

Pozor, pozor! Při výběru tohoto přístroje dbejte na to, že dokáže čistit vzduch jen v jedné místnosti. To znamená, že jeden čistič připadá na jednu místnost. Proto v případě, že budete chtít mít vzduch čistý v celém bytě či domě, musíte nakoupit příslušný počet přístrojů podle toho, kolik pokojů máte. Čistič vzduchu ale spolehlivě pracuje pouze v uzavřených místnostech. Je proto zbytečné pořizovat ho do pokojů průchozích nebo trvale otevřených. Jeho funkčnost podpoříte, když v místnosti 3-4krát denně na pět minut naplno vyvětráte. Vzduch se pročistí, promísí s tím z ulice a místnost se celkově provětrá.
Váš čistič bude nejlépe fungovat na místě, kde proudí vzduch. Takové místo se nachází zhruba na půl cesty mezi oknem a dveřmi. Tam je tedy dobré čistič umístit, a to tak, aby výstup čistého vzduchu směřoval tam, kde se pohybujete vy, ne do zdi. Nedávejte ho ke zdrojům tepla, ani ho nestavte na zem – pokud nemáte čistič se Čističe vzduchuOtevřít galerii »stojanem. Minimální doba, po kterou by měl být zapnutý, aby se vzduch pročistil, je jedna hodina. Lepší ale je nechat ho puštěný celou dobu. Platí zde pravidlo, čím déle, tím lépe. Jinak by byl celý proces čištění zbytečný. Již hodinu po vynutí se totiž vrací hodnoty znečištění vzduchu tam, kde byly před započetím čistícího procesu.

Pokud je pro vás zdraví vaší rodiny i vaše to nejdůležitější na světě, pak jistě tento přístroj oceníte a zařadíte ho do vybavení vaší domácnosti jako nezbytného pomocníka. Na trhu se vyskytují čističe v různých cenových relacích a od velkého množství výrobců. Nejlevnější seženete už od 1500 Kč. Kvalitnější se cenově pohybují okolo 5000 Kč. Vidíte, není to žádná drahá záležitost. Vždyť vzduch je to nejdůležitější, co člověk k životu potřebuje, bez něj vydrží sotva pět minut. Dopřejte si ten nejčistší! Teď už kvůli němu nemusíte každou chvíli cestovat do hor, jeskyní či k moři, můžete ho mít doma.


Markéta Zelená
Foto: Bionaire.cz, Koridor.cz, Petr-otasek-ekopek-ekologicke.takeit.cz, Sxc.hu Čistička vzduchu Airgle 750 s HEPA filtry Elektrická aromalampa Eukalyptový olej odpuzuje roztoče I plyšové hračky je nutné čistit Ionizátory LightAir patří mezi designérské skvosty Klasická aromalampa Ozón vzduch vyčistí, existují však bezpečnější způsoby Zvlhčovač vzduchu Babymoov Zvlhčovač vzduchu Bionaire BWM 5075 Zvlhčovač vzduchu Philips

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět

Nenechte si ujít